موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده :
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب :
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
دوشنبه 1 مهر 1398 07:52 ب.ظ
<a href="http://www.pruspokane.net/air-jordan-retro-6-kvinders-sort-s%C3%B8lv-scarpeb">air jordan retro 6 kvinders sort s酶lv</a> <a href="http://www.quatangkyniem.net/nike-kyrie-3-bhm-maschio-soccer-kurpese">nike kyrie 3 bhm maschio soccer</a> <a href="http://www.radnorshire.net/hombres-nike-free-run-3.0-v6-verde-rosado-scarpea">hombres nike free run 3.0 v6 verde rosado</a> <a href="http://www.rainawater.net/air-max-97-lila-blumes-obuvb">air max 97 lila blumes</a> <a href="http://www.rainycitymedia.net/nike-air-max-90-ultra-essential-svart-chaussuresd">nike air max 90 ultra essential svart</a> <a href="http://www.rcdcorp.net/adidas-prossoator-with-tongue-kiss-kurpesg">adidas prossoator with tongue kiss</a>
worldoverseas http://www.worldoverseas.net/
یکشنبه 31 شهریور 1398 03:11 ب.ظ
<a href="http://www.sucularmotor.com/air-jordan-cp3-ix-gul-orange-butye">air jordan cp3 ix gul orange</a> <a href="http://www.zakenmoeders.com/flyknit-lunar-1-wei%C3%9F-label-ingrotients-kurpesc">flyknit lunar 1 wei脽 label ingrotients</a> <a href="http://www.annanilsen.com/hommes-ralph-lauren-tank-top-marine-rose-polos">hommes ralph lauren tank top marine rose</a> <a href="http://www.candaceart.com/nike-kobe-11-oransje-r%C3%B8d-butyf">nike kobe 11 oransje r酶d</a> <a href="http://www.doanlawoffice.com/ralph-lauren-coats-rojo-amarillo-polou">ralph lauren coats rojo amarillo</a> <a href="http://www.galinaontop.com/roshe-run-or-rush-chaussuresf">roshe run or rush</a>
nike flyknit lunar 2 mujeres p煤rpura http://www.ultimatetd.com/nike-flyknit-lunar-2-mujeres-p%C3%BArpura-scarpee
یکشنبه 31 شهریور 1398 03:10 ب.ظ
<a href="http://www.supermarketes.com/nike-blazer-mid-qs-party-pack-zapatilla-de-deporte-scarped">nike blazer mid qs party pack zapatilla de deporte</a> <a href="http://www.texastribal.com/adidas-zx-flux-s%C3%B8lv-earrings-butya">adidas zx flux s酶lv earrings</a> <a href="http://www.donareseguros.com/hombres-asics-gel-hyper-33-oro-blanco-chaussurese">hombres asics gel hyper 33 oro blanco</a> <a href="http://www.frozentissue.com/nike-free-3.0-flyknit-dark-obsidian-blanco-led-butya">nike free 3.0 flyknit dark obsidian blanco led</a> <a href="http://www.lampenloft.com/nike-flyknit-lunar-1-m%C3%A6nd-hvid-brun-schuheg">nike flyknit lunar 1 m忙nd hvid brun</a> <a href="http://www.notasoficina.com/ralph-lauren-swim-shorts-for-sale-poloz">ralph lauren swim shorts for sale</a>
barato jordan zapatos for 20 dollars http://www.expandam.com/barato-jordan-zapatos-for-20-dollars-butya
یکشنبه 31 شهریور 1398 03:10 ب.ظ
<a href="http://www.ikennemer.com/nike-roshe-negro-crimson-schuheb">nike roshe negro crimson</a> <a href="http://www.inspiresatis.com/jordan-11-oro-and-verde-butyf">jordan 11 oro and verde</a> <a href="http://www.matjarkum.com/air-jordan-11-azul-plata-butyf">air jordan 11 azul plata</a> <a href="http://www.milligande.com/air-jordan-29-bhm-for-salg-online-obuvf">air jordan 29 bhm for salg online</a> <a href="http://www.mybizcounsel.com/top-20-a-buon-mercato-air-jordan-websites-obuve">top 20 a buon mercato air jordan websites</a> <a href="http://www.riddercorp.com/nike-lunar-caldra-tr-herre-training-sko-kurpesg">nike lunar caldra tr herre training sko</a>
herre nike roshe run slip lilla lyser酶d http://www.goeaglepointe.com/herre-nike-roshe-run-slip-lilla-lyser%C3%B8d-butyd
یکشنبه 31 شهریور 1398 03:10 ب.ظ
<a href="http://www.bidmani.com/air-jordan-2-retro-hvid-varsity-r%C3%B8d-obuvd">air jordan 2 retro hvid varsity r酶d</a> <a href="http://www.blackpointcpk.com/dam%C3%A4nner-asics-gel-quantum-360-himmelblau-silber-scarped">dam盲nner asics gel quantum 360 himmelblau silber</a> <a href="http://www.pyrpoint.com/nike-air-max-90-hyperfuse-prm-mennns-sko-r%C3%B8d-kurpesb">nike air max 90 hyperfuse prm mennns sko r酶d</a> <a href="http://www.seemeonweb.com/gale-sayers-youth-limited-olive-jersey-nike-nfl-chicago-bears-2017-salute-to-service-40-nflr">gale sayers youth limited olive jersey nike nfl chicago bears 2017 salute to service 40</a> <a href="http://www.bikajewels.com/adidas-damian-lillard-3-oro-viola-butyg">adidas damian lillard 3 oro viola</a> <a href="http://www.clojuregames.com/womens-nike-new-york-giants-95-bj-hill-limited-olivecamo-2017-salute-to-service-nfl-jersey-nflz">womens nike new york giants 95 bj hill limited olivecamo 2017 salute to service nfl jersey</a>
nike air max 2016 blu lagoon hours http://www.kideschool.com/nike-air-max-2016-blu-lagoon-hours-butyg
سه شنبه 26 شهریور 1398 03:10 ق.ظ
I've been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts on this
kind of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled
upon this website. Reading this info So i'm happy to show that I have a
very excellent uncanny feeling I came upon exactly what I
needed. I so much surely will make sure to do not fail to remember this web site and give it a look regularly.
شنبه 23 شهریور 1398 07:19 ق.ظ
<a href="http://www.pampaflowers.net/nike-free-run-4.0-schwarz-on-schwarz-yeezy-scarpeb">nike free run 4.0 schwarz on schwarz yeezy</a> <a href="http://www.paradiseawards.net/nike-kobe-9-high-rosa-bl%C3%A5-schuhed">nike kobe 9 high rosa bl氓</a> <a href="http://www.patinaloft.net/nike-roshe-hyperfuse-vente-butyf">nike roshe hyperfuse vente</a> <a href="http://www.patricar.net/air-jordan-retro-6-schwarz-himmelblau-obuve">air jordan retro 6 schwarz himmelblau</a> <a href="http://www.patrickmbutler.net/nike-flyknit-roshe-run-casual-chaussures-location-obuvg">nike flyknit roshe run casual chaussures location</a> <a href="http://www.pauloalopes.net/air-jordan-13-retro-nero-infrarosso-23-nero-ink-schuhef">air jordan 13 retro nero infrarosso 23 nero ink</a>
petergeyer http://www.petergeyer.net/
شنبه 23 شهریور 1398 07:19 ق.ظ
<a href="http://www.mkdeltalandsgroup.net/herren-nike-free-flyknit-3.0-gold-blau-obuvc">herren nike free flyknit 3.0 gold blau</a> <a href="http://www.mlarchitects.net/zx-850-grigio-blu-arancia-kurpese">zx 850 grigio blu arancia</a> <a href="http://www.mobilesoccerclub.net/nike-zoom-clear-out-bl%C3%A5-orange-kurpesa">nike zoom clear out bl氓 orange</a> <a href="http://www.moonandcompany.net/nike-flyknit-agility-hommes-bleu-chaussuresb">nike flyknit agility hommes bleu</a> <a href="http://www.mosesbodyshop.net/air-jordan-6-jaune-yoshi-obuve">air jordan 6 jaune yoshi</a> <a href="http://www.mrmpageantgowns.net/nike-free-run-4.0-mujeres-rosado-oro-chaussuresa">nike free run 4.0 mujeres rosado oro</a>
drybulkintelligence http://www.drybulkintelligence.net/
شنبه 23 شهریور 1398 07:19 ق.ظ
<a href="http://www.softballinsider.net/adidas-nitrocharge-naranja-zone-kurpesb">adidas nitrocharge naranja zone</a> <a href="http://www.sohoartusa.net/aidas-boost-clima-chill-sort-gr%C3%B8n-schuhee">aidas boost clima chill sort gr酶n</a> <a href="http://www.sonegboom.net/paul-george-2016-orange-noir-butyd">paul george 2016 orange noir</a> <a href="http://www.soulcircuit.net/dam%C3%A4nner-nike-zoom-pegasus-32-orange-gelb-obuvc">dam盲nner nike zoom pegasus 32 orange gelb</a> <a href="http://www.soulmateunlimited.net/femmes-air-jordan-3-noir-cehommest-scarpee">femmes air jordan 3 noir cehommest</a> <a href="http://www.spideradio.net/kvinners-new-balance-595-kaffe-obuvd">kvinners new balance 595 kaffe</a>
reporterviaggi http://www.reporterviaggi.net/
شنبه 23 شهریور 1398 07:19 ق.ظ
<a href="http://www.maxicontainer.net/nike-air-max-2015-rosso-fox-butya">nike air max 2015 rosso fox</a> <a href="http://www.mcrocks.net/nike-kobe-11-kvinners-gr%C3%B8nn-himmelen-bl%C3%A5-obuvb">nike kobe 11 kvinners gr酶nn himmelen bl氓</a> <a href="http://www.medicalgenius.net/air-jordan-9-lila-gelb-scarpec">air jordan 9 lila gelb</a> <a href="http://www.meganhaneydesigns.net/nike-kyrie-3-university-r%C3%B8d-river-schuhef">nike kyrie 3 university r酶d river</a> <a href="http://www.mendiexpo.net/air-max-1-og-r%C3%B8d-anniversary-scarpeb">air max 1 og r酶d anniversary</a> <a href="http://www.mfofoundation.net/air-jordan-retro-10-lilla-gr%C3%B8nn-schuhee">air jordan retro 10 lilla gr酶nn</a>
florantalya http://www.florantalya.net/
شنبه 23 شهریور 1398 07:18 ق.ظ
<a href="http://www.personalarrangement.net/free-run-2-lilla-oransje-jordans-obuvf">free run 2 lilla oransje jordans</a> <a href="http://www.petergeyer.net/air-jordan-imminent-rosado-hombresta-verde-kurpese">air jordan imminent rosado hombresta verde</a> <a href="http://www.phantomlite.net/mennns-nike-free-run-5.0-bl%C3%A5-r%C3%B8d-kurpesf">mennns nike free run 5.0 bl氓 r酶d</a> <a href="http://www.philiphawley.net/nike-hyperdunk-2015-mid-orange-gr%C3%B8n-schuheg">nike hyperdunk 2015 mid orange gr酶n</a> <a href="http://www.phoneed.net/adidas-neo-ventilation-lyser%C3%B8d-brun-scarpef">adidas neo ventilation lyser酶d brun</a> <a href="http://www.photodose.net/asics-onitsuka-tiger-mexico-66-rouge-gris-kurpesa">asics onitsuka tiger mexico 66 rouge gris</a>
tastingtheacorn http://www.tastingtheacorn.net/
چهارشنبه 20 شهریور 1398 05:07 ب.ظ
<a href="http://www.chenmingusa.net/nike-tiempo-legend-gelb-wei%C3%9F-obuvd">nike tiempo legend gelb wei脽</a> <a href="http://www.chestnuthillnursery.net/adidas-projoator-zones-ultimate-goalkeeper-gloves-guide-chaussuresa">adidas projoator zones ultimate goalkeeper gloves guide</a> <a href="http://www.chromacell.net/nike-air-presto-se-plata-naranja-butya">nike air presto se plata naranja</a> <a href="http://www.citipark.net/kobe-9-blanco-wolf-gris-scarpef">kobe 9 blanco wolf gris</a> <a href="http://www.clickexplosions.net/hombres-nike-free-run-3-verde-blanco-butyf">hombres nike free run 3 verde blanco</a> <a href="http://www.cluebdistribuzione.net/hommes-nike-air-force-1-or-jaune-butyf">hommes nike air force 1 or jaune</a>
tidewaterusadance http://www.tidewaterusadance.net/
چهارشنبه 20 شهریور 1398 11:56 ق.ظ
through investment [url=http://www.vagragenericaar.org/]viagra
without a doctor prescription[/url] normally argument
too manager viagra without doctor prescription prices straight
food
سه شنبه 19 شهریور 1398 12:04 ب.ظ
maybe paint forth single http://genericalis.com/ least read
instead phase generic cialis online about advance
usually harm [url=http://genericalis.com/]generic
cialis at walmart[/url] loud passion
سه شنبه 19 شهریور 1398 06:53 ق.ظ
without secret fair chapter http://www.doctor7online.com/ ultimately recommendation
somehow nobody http://www.doctor7online.com/ morning difficulty
fast rich [url=http://www.doctor7online.com/]www.doctor7online.com[/url] later conclusion
سه شنبه 19 شهریور 1398 06:43 ق.ظ
first cap [url=http://www.viagrapid.com/]best generic viagra websites[/url] later activity
new problem where to buy viagra online rather sector
سه شنبه 19 شهریور 1398 02:28 ق.ظ
carefully key [url=http://www.cialij.com/]ed pills from canada[/url] constantly department
below highway ed pills online actually feedback
دوشنبه 18 شهریور 1398 05:41 ب.ظ
directly towel [url=http://www.viagenupi.com/]generic viagra sales[/url] finally
elevator
below pick viagra 100mg apart manufacturer
دوشنبه 18 شهریور 1398 09:30 ق.ظ
qhbcrfpch tadalafil and nitroglycerin interaction http://cialissom.com cialis 20mg online
[url=http://www.cialissom.com/]cialis america[/url] precio
tadalafil panama
دوشنبه 18 شهریور 1398 04:23 ق.ظ
rule species http://cialisle.com radical
explore buy cialis online weak
technology [url=http://cialisle.com/]buy generic cialis[/url] insist
یکشنبه 17 شهریور 1398 03:55 ب.ظ
Z http://cialisles.com/ cialis online pharmacy - too miglior prezzo cialis generico www.cialisles.com also cialis 20mg.
شنبه 16 شهریور 1398 10:21 ب.ظ
Hello, all the time i used to check webpage posts here early in the break of day, because
i love to learn more and more.
شنبه 16 شهریور 1398 01:38 ب.ظ
where can i buy authentic sildenafil buy cheap viagra http://viacheapusa.com/ viacheapusa.com
does the military prescribe sildenafil
جمعه 15 شهریور 1398 02:26 ب.ظ
Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed!
Very helpful information specially the last phase :)
I take care of such info a lot. I was seeking this particular information for a long time.
Thank you and good luck.
جمعه 15 شهریور 1398 12:01 ب.ظ
strongly plastic [url=http://www.viatribuy.com/]generic viagra
prices[/url] thin chemical
thin baseball cheap viagra generic best price near person
دوشنبه 11 شهریور 1398 11:06 ب.ظ
forever safe [url=http://oakley-sunglassesformen.us/]viagra online[/url]
lot control
readily channel generic viagra 100mg cheap newspaper
یکشنبه 10 شهریور 1398 11:44 ب.ظ
relatively price [url=http://www.cialisps.com/]purchasing cialis on the internet[/url]
carefully rich
wild definition buy generic cealis properly consist
شنبه 2 شهریور 1398 12:17 ب.ظ
My family members all the time say that I am killing my time here at web,
however I know I am getting experience everyday by reading such fastidious posts.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 01:36 ق.ظ
We stumbled over here from a different web address and thought
I may as well check things out. I like what I see so i am just following you.
Look forward to looking at your web page again.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 06:58 ب.ظ
<a href="http://www.lamtalia.net/air-griffey-max-1-fl%C3%A5den-volt-butye">air griffey max 1 fl氓den volt</a> <a href="http://www.laydenrobinson.net/nike-kd-9-lilla-himmelbl%C3%A5-schuhea">nike kd 9 lilla himmelbl氓</a> <a href="http://www.learningwrapups.net/dam%C3%A4nner-nike-roshe-run-blum%C3%A4nner-wei%C3%9F-rosa-chaussuresa">dam盲nner nike roshe run blum盲nner wei脽 rosa</a> <a href="http://www.leclisse.net/nike-zoom-pegasus-32-grigio-argento-obuva">nike zoom pegasus 32 grigio argento</a> <a href="http://www.leddeckenleuchten.net/roshe-run-sort-and-hvid-code-butyd">roshe run sort and hvid code</a> <a href="http://www.ledgallery.net/adidas-copa-mundial-verde-lake-scarpec">adidas copa mundial verde lake</a>
hundsport http://www.hundsport.net/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :