موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده :
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب :
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
یکشنبه 19 آبان 1398 12:28 ب.ظ
<a href="http://www.tiresbg.com/red-ferragamo-belt-replica-beltr">red ferragamo belt replica</a> <a href="http://www.borumdeluxe.com/mackage-messenger-qr-code-mackagea">mackage messenger qr code</a> <a href="http://www.debbieoleary.com/grey-green-mens-nike-air-max-zero-shoes-foote">grey green mens nike air max zero shoes</a> <a href="http://www.inckua.com/parajumpers-kodiak-man-parajumpersr">parajumpers kodiak man</a> <a href="http://www.indegrow.com/adidas-superstar-2-blanco-cuero-schuheb">adidas superstar 2 blanco cuero</a> <a href="http://www.kareokiparty.com/ralph-lauren-dark-gris-chino-hat-polor">ralph lauren dark gris chino hat</a>
gfwholesalers http://www.gfwholesalers.com/
یکشنبه 19 آبان 1398 12:28 ب.ظ
<a href="http://www.blackpointcpk.com/nike-free-tr-kids-black-orange-runningb">nike free tr kids black orange</a> <a href="http://www.tntkibris.com/canada-goose-jackets-montreal-quebec-information-canadagoosee">canada goose jackets montreal quebec information</a> <a href="http://www.duponttesoro.com/vixen-50s-vintage-floral-dress-green-dressh">vixen 50s vintage floral dress green</a> <a href="http://www.cameroncurran.com/nobis-jacket-women-tops-nobisb">nobis jacket women tops</a> <a href="http://www.cafedegino.com/mackage-long-coat-mackager">mackage long coat</a> <a href="http://www.fotoversorger.com/tory-burch-purse-orange-toryburchr">tory burch purse orange</a>
foradocasulo http://www.foradocasulo.com/
یکشنبه 19 آبان 1398 12:27 ب.ظ
<a href="http://www.cesafetyprod.com/canada-goose-expedition-parka-brown-canadagooser">canada goose expedition parka brown</a> <a href="http://www.fhomestudio.com/michael-kors-cream-clutch-bag-mkr">michael kors cream clutch bag</a> <a href="http://www.getwichquick.com/nike-lunarglide-5-femminile-marina-militare-butya">nike lunarglide 5 femminile marina militare</a> <a href="http://www.juraamei.com/nike-free-run-3-marine-butya">nike free run 3 marine</a> <a href="http://www.proximityhome.com/hermes-kelly-long-wallet-handmade-in-8w-rose-azalee-epsom-calfskin-ghw-hermesc">hermes kelly long wallet handmade in 8w rose azalee epsom calfskin ghw</a> <a href="http://www.rwmconnects.com/nike-flyknit-lunar-1-homme-foote">nike flyknit lunar 1 homme</a>
kideschool http://www.kideschool.com/
یکشنبه 19 آبان 1398 02:35 ق.ظ
<a href="http://www.domegutter.com/parajumpers-vest-looks-awesome-parajumpersa">parajumpers vest looks awesome</a> <a href="http://www.motykare.com/moncler-mens-spring-jackets-australia-monclera">moncler mens spring jackets australia</a> <a href="http://www.curlywoodwind.com/air-max-90-sneakerboot-challenge-r%C3%B8d-chaussuresb">air max 90 sneakerboot challenge r酶d</a> <a href="http://www.narrateblog.com/nike-flyknit-lunar-1-volt-noir-hypervenoms-zapatosj">nike flyknit lunar 1 volt noir hypervenoms</a> <a href="http://www.ronjaespejord.com/lebron-13-amarillo-rice-obuvf">lebron 13 amarillo rice</a> <a href="http://www.cjcoffrin.com/pandora-charms-uk-gumtree-for-sale-pandoraj">pandora charms uk gumtree for sale</a>
countryabbey http://www.countryabbey.com/
یکشنبه 19 آبان 1398 02:35 ق.ظ
<a href="http://www.konajerrysbbq.com/adidas-protator-lz-goalkeeper-gloves-obuvf">adidas protator lz goalkeeper gloves</a> <a href="http://www.luminorama.com/pandora-rings-canada-bank-pandoraj">pandora rings canada bank</a> <a href="http://www.greatratesrus.com/air-jordan-13-low-marine-blau-trainersd">air jordan 13 low marine blau</a> <a href="http://www.alldergi.com/nike-roshe-run-floral-enfants-orange-blanc-chaussuresm">nike roshe run floral enfants orange blanc</a> <a href="http://www.youcampnh.com/ralph-lauren-slim-fit-check-shirt-green-colour-poloa">ralph lauren slim fit check shirt green colour</a> <a href="http://www.wmuhishouse.com/nike-lunarglide-8-femmes-violet-blanc-scarpek">nike lunarglide 8 femmes violet blanc</a>
kinksradio http://www.kinksradio.com/
یکشنبه 19 آبان 1398 02:34 ق.ظ
<a href="http://www.designnewsnow.com/pandora-gold-baby-charms-office-pandoraf">pandora gold baby charms office</a> <a href="http://www.baronvelocity.com/christian-louboutin-shoes-new-zealand-times-louboutine">christian louboutin shoes new zealand times</a> <a href="http://www.diannewright.com/gread-h35posg-hermes-birkin-35cm-crocodile-stripes-leather-in-dark-brown-with-silver-hermesc">gread h35posg hermes birkin 35cm crocodile stripes leather in dark brown with silver</a> <a href="http://www.itsmykarate.com/asics-gel-noosa-tri-8-gul-kvinners-anorak-footm">asics gel noosa tri 8 gul kvinners anorak</a> <a href="http://www.proseccoshow.com/parajumpers-jakke-irene-online-parajumpersa">parajumpers jakke irene online</a> <a href="http://www.automatiktor.com/moncler-leyla-padded-jacket-sales-monclera">moncler leyla padded jacket sales</a>
justnwhomes http://www.justnwhomes.com/
پنجشنبه 16 آبان 1398 10:15 ب.ظ
tourist si funciona el tadalafil [url=http://viagrapid.com/generic-viagra-online.php]viagrapid.com[/url] constantly anthem blue
cross blue shield tadalafil automatically tadalafil wirkstoffe cost of
viagra per pill merely chi ha usato il tadalafil generico aside donate blood tadalafil http://viagrapid.com/generic-viagra-online.php aside
tadalafil hur mycket
پنجشنبه 16 آبان 1398 09:23 ق.ظ
best price for tadalafil [url=http://buyscialisrx.com/]cialis online[/url] the efficacy and
safety of tadalafil an update cialis coupon lifta tadalafil nedir tadalafil australia buy
http://buyscialisrx.com/ how to take tadalafil 20 mg
پنجشنبه 9 آبان 1398 11:18 ب.ظ
occasionally sildenafil of the brain [url=https://oakley-sunglassesformen.us/]best generic viagra online[/url]
roughly alternative to sildenafil uk briefly does sildenafil
show up in blood tests us viagra never australia sildenafil over the counter there how to take sildenafil and cialis
together https://oakley-sunglassesformen.us/ once sildenafil
and tricare
پنجشنبه 9 آبان 1398 04:27 ق.ظ
tadalafil fa bene [url=http://www.cialisle.com/]generic cialis[/url] tadalafil
mouth dissolving tablets cialis generic ventajas tadalafil tadalafil from canadian pharmacies http://cialisle.com/ công dụng thuốc tadalafil
دوشنبه 6 آبان 1398 09:35 ق.ظ
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a variety of websites for about a year and
am worried about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content into it?
Any help would be greatly appreciated!
پنجشنبه 25 مهر 1398 04:56 ق.ظ
tourist machine [url=http://www.viagrapid.com/]viagra on line no prec[/url] significantly while
why care http://www.viagrapid.com/ successfully layer automatically season where to buy viagra over the counter generally activity
چهارشنبه 24 مهر 1398 11:08 ق.ظ
normally scale buy line viagra bright age easily screw [url=http://www.doctor7online.com/]where to buy
viagra online safely[/url] quite wonder nearly recommendation cheap context http://www.doctor7online.com/ wide resolve
سه شنبه 23 مهر 1398 04:27 ق.ظ
herbal sildenafil blue pills viagra usa http://viacheapusa.com/ viagra for
sale on amazon is eriacta as good as sildenafil
دوشنبه 22 مهر 1398 09:10 ق.ظ
here tadalafil dosage high blood pressure [url=http://www.cialisps.com/]generic cialis online pharmacy[/url] virtually venta
de viagra y tadalafil alone tadalafil commercial black actor buy cialis without a prescription probably tadalafil e
viagra assieme slightly efeitos do tadalafil em jovens http://www.cialisps.com/ first campagne tadalafil
یکشنبه 21 مهر 1398 03:07 ق.ظ
easy principle [url=http://www.viagenupi.com/]viagra generic[/url] successfully respond only generic viagra usa
pharmacy roughly suit abroad http://www.viagenupi.com/ rather weather
پنجشنبه 18 مهر 1398 07:45 ب.ظ
basically eye [url=http://cavalrymenforromney.com/]cenforce soft
- 100 mg[/url] super sector possibly preference http://cavalrymenforromney.com/ above chemical
early cell cenforce 200mg deals small time
پنجشنبه 18 مهر 1398 05:21 ق.ظ
relatively resource [url=http://www.viatribuy.com/]generic
viagra buy online[/url] maybe term where south http://www.viatribuy.com/ whatever item flat cover generic viagra for sale off resolution
چهارشنبه 17 مهر 1398 02:32 ق.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I am having issues with your RSS.

I don't know the reason why I can't join it. Is there anybody getting similar RSS
issues? Anybody who knows the answer can you kindly respond?
Thanx!!
دوشنبه 15 مهر 1398 01:02 ب.ظ
P http://cialisles.com cialis.com, closely acheter du cialis sans ordonnance forum cialis usa also cialis.com;
جمعه 12 مهر 1398 11:33 ق.ظ
como cortar los efectos del sildenafil
sildenafil generic
sildenafil in persistent pulmonary hypertension
[url=http://viarowbuy.com/]viagra soft tablets generic viagra pills cheap viagra new zealand[/url]
جمعه 12 مهر 1398 09:53 ق.ظ
[url=http://kratomsaleusa.com]kratom online[/url]
یکشنبه 7 مهر 1398 06:21 ق.ظ
<a href="http://www.dorothygrant.net/mother-of-the-bride-purple-floral-dresses-dressh">mother of the bride purple floral dresses</a> <a href="http://www.writingwithmedia.net/zara-black-lace-dress-2012-dressh">zara black lace dress 2012</a> <a href="http://www.dotjewelers.net/bollywood-celebrities-in-floral-dresses-dressh">bollywood celebrities in floral dresses</a> <a href="http://www.yorktownpennysaver.net/connected-plus-size-floral-dresses-dressh">connected plus size floral dresses</a> <a href="http://www.drcooper.net/floral-dress-black-tights-dressh">floral dress black tights</a> <a href="http://www.yozushi.net/navy-floral-dress-new-look-dressh">navy floral dress new look</a>
uscampvictory http://www.uscampvictory.net/
یکشنبه 7 مهر 1398 06:21 ق.ظ
<a href="http://www.theprintjobs.com/flower-girl-dresses-canada-toronto-dressh">flower girl dresses canada toronto</a> <a href="http://www.auroragenri.com/blue-floral-dress-canada-dressh">blue floral dress canada</a> <a href="http://www.benefitsnw.net/debenhams-blue-floral-dress-dressh">debenhams blue floral dress</a> <a href="http://www.dbajournal.com/nine-west-floral-shift-dress-dressh">nine west floral shift dress</a> <a href="http://www.escrowmanager.net/floral-dress-girls-size-7-dressh">floral dress girls size 7</a> <a href="http://www.procomedian.com/black-floral-dress-dillards-dressh">black floral dress dillards</a>
domodrzwi http://www.domodrzwi.com/
یکشنبه 7 مهر 1398 06:21 ق.ظ
<a href="http://www.windriftbar.com/red-floral-prom-dress-next-dressh">red floral prom dress next</a> <a href="http://www.banchobecgie.com/warehouse-pink-floral-dress-dressh">warehouse pink floral dress</a> <a href="http://www.kidtokidboise.com/floral-printed-empire-waist-dress-dressh">floral printed empire waist dress</a> <a href="http://www.kouder.net/french-connection-navy-floral-dress-dressh">french connection navy floral dress</a> <a href="http://www.ledgallery.net/kids-dream-floral-dress-dressh">kids dream floral dress</a> <a href="http://www.mesmertronic.com/women-s-long-sleeve-floral-dress-dressh">women s long sleeve floral dress</a>
moonandcompany http://www.moonandcompany.net/
یکشنبه 7 مهر 1398 06:21 ق.ظ
<a href="http://www.magnindesign.com/jones-new-york-floral-sheath-dress-dressh">jones new york floral sheath dress</a> <a href="http://www.mkdeltalandsgroup.net/coast-blue-floral-2-in-1-dress-dressh">coast blue floral 2 in 1 dress</a> <a href="http://www.phantomlites.net/cheap-strapless-floral-dresses-dressh">cheap strapless floral dresses</a> <a href="http://www.mlarchitects.net/floral-overall-dress-girl-meets-world-dressh">floral overall dress girl meets world</a> <a href="http://www.pioneerspirit.net/jessica-simpson-floral-sheath-dress-dressh">jessica simpson floral sheath dress</a> <a href="http://www.spinecareuk.com/phase-8-floral-kimono-dress-dressh">phase 8 floral kimono dress</a>
isabellenhuette http://www.isabellenhuette.net/
یکشنبه 7 مهر 1398 06:20 ق.ظ
<a href="http://www.bigwhiterentals.net/gap-floral-chambray-dress-dressh">gap floral chambray dress</a> <a href="http://www.skyarchery.net/spring-floral-dresses-for-girls-dressh">spring floral dresses for girls</a> <a href="http://www.wheelsongs.com/gap-green-floral-dress-dressh">gap green floral dress</a> <a href="http://www.asksohbetim.com/jovani-white-floral-dress-dressh">jovani white floral dress</a> <a href="http://www.bikersradio.net/are-floral-dresses-in-style-2015-dressh">are floral dresses in style 2015</a> <a href="http://www.smartporn.net/ted-baker-sugar-sweet-floral-maxi-dress-with-leather-belt-dressh">ted baker sugar sweet floral maxi dress with leather belt</a>
sikisfilim http://www.sikisfilim.com/
یکشنبه 7 مهر 1398 06:20 ق.ظ
<a href="http://www.anjouevents.com/floral-dress-job-interview-dressh">floral dress job interview</a> <a href="http://www.onewebsql.net/floral-prom-dresses-uk-dressh">floral prom dresses uk</a> <a href="http://www.tahoebathworks.net/plus-size-floral-dresses-canada-dressh">plus size floral dresses canada</a> <a href="http://www.mtmcareers.com/long-floral-dresses-for-women-dressh">long floral dresses for women</a> <a href="http://www.onlinne.net/oasis-floral-2-in-1-maxi-dress-dressh">oasis floral 2 in 1 maxi dress</a> <a href="http://www.teknicinfo.net/cute-floral-dresses-cheap-dressh">cute floral dresses cheap</a>
shaunasbags http://www.shaunasbags.com/
چهارشنبه 3 مهر 1398 10:07 ب.ظ
shower beyond http://viabsbuy.com/ member
consequence generic viagra islamic
where [url=http://viabsbuy.com/]http://viabsbuy.com[/url] boat
دوشنبه 1 مهر 1398 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.nordseepflege.net/mujeres-air-jordan-aero-mania-gris-scarpea">mujeres air jordan aero mania gris</a> <a href="http://www.northsidecarservice.net/nike-lebron-12-low-wei%C3%9F-lime-mango-fruit-obuvb">nike lebron 12 low wei脽 lime mango fruit</a> <a href="http://www.northstarcamp.net/nike-air-max-2016-gituttio-version-chaussuresc">nike air max 2016 gituttio version</a> <a href="http://www.noviservice.net/nike-kyrie-2-hvid-herre-volleyballe-kurpesg">nike kyrie 2 hvid herre volleyballe</a> <a href="http://www.nuovaideaviaggi.net/nike-kobe-10-wei%C3%9F-braun-schuhea">nike kobe 10 wei脽 braun</a> <a href="http://www.objetpub.net/nike-free-run-5.0-naranja-marr%C3%B3n-butyf">nike free run 5.0 naranja marr贸n</a>
minevival http://www.minevival.net/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو