تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - هوش کودک خود را افزایش دهید
 
موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده : محمد آنت
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب : روانشناسی کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 11:36 ب.ظ
スーパーコピーブランド,男女のバッグ数百種類優良品質の商品,誠実と信用のサービス!ルイヴィトンスーパーコピー
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 11:36 ب.ظ
スーパーコピールイヴィトン(LOUIS VUITTON)激安
جمعه 30 فروردین 1398 07:35 ب.ظ
<a href="http://www.hoosierbbqcup.net/curry-3-gr%C3%A5-matter-schuhee">curry 3 gr氓 matter</a> <a href="http://www.hotvapes.net/nike-air-flight-89-vert-door-kurpesc">nike air flight 89 vert door</a> <a href="http://www.hundsport.net/nike-air-force-1-high-rot-and-wei%C3%9F-butyf">nike air force 1 high rot and wei脽</a> <a href="http://www.idahoxrocks.net/nike-free-run-3-hombres-gris-verde-scarpee">nike free run 3 hombres gris verde</a> <a href="http://www.ihmrutland.net/nike-air-max-90-vt-or-rouge-schuhea">nike air max 90 vt or rouge</a> <a href="http://www.ilovemarseille.net/nike-free-run-5.0-v4-lyser%C3%B8d-eye-kurpesc">nike free run 5.0 v4 lyser酶d eye</a>
munchstrom http://www.munchstrom.net/
جمعه 30 فروردین 1398 07:35 ب.ظ
<a href="http://www.spiritriver.net/nike-free-3.0-v5-azul-hombres-tie-kurpesf">nike free 3.0 v5 azul hombres tie</a> <a href="http://www.ssrichardmontgomery.net/nike-zoom-kobe-8-for-vendita-rossodit-schuhed">nike zoom kobe 8 for vendita rossodit</a> <a href="http://www.starninedata.net/nike-free-3.0-dahombres-obuvg">nike free 3.0 dahombres</a> <a href="http://www.stephandjeff.net/nike-lebron-soldier-10-oransje-lilla-kurpesf">nike lebron soldier 10 oransje lilla</a> <a href="http://www.stmnetworks.net/nike-air-max-lila-gr%C3%BCn-kurpesf">nike air max lila gr眉n</a> <a href="http://www.stulynn.net/jordan-schuh-emblem-schwarz-ops-2-schuheg">jordan schuh emblem schwarz ops 2</a>
ssrichardmontgomery http://www.ssrichardmontgomery.net/
جمعه 30 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.pruspokane.net/vibram-fivefingers-speed-guld-gr%C3%B8n-schuhee">vibram fivefingers speed guld gr酶n</a> <a href="http://www.quatangkyniem.net/adidas-originals-zx-630-blu-flame-obuvd">adidas originals zx 630 blu flame</a> <a href="http://www.radnorshire.net/adidas-prougeator-absolado-instinct-soft-ground-butyd">adidas prougeator absolado instinct soft ground</a> <a href="http://www.rainawater.net/where-can-i-get-the-jordan-4-fire-rouge-obuvc">where can i get the jordan 4 fire rouge</a> <a href="http://www.rainycitymedia.net/where-can-i-acheter-jordan-11-gamma-bleu-kurpesf">where can i acheter jordan 11 gamma bleu</a> <a href="http://www.rcdcorp.net/nike-zoom-pegasus-33-ladies-l%C3%B8ping-sko-gray-kurpesa">nike zoom pegasus 33 ladies l酶ping sko gray</a>
florianscafe http://www.florianscafe.net/
یکشنبه 25 فروردین 1398 11:12 ب.ظ
<a href="http://www.hutchinsmedia.com/air-jordan-after-game-bianca-nero-rosso-scarpei">air jordan after game bianca nero rosso</a> <a href="http://www.datesfordate.com/adidas-zx-flux-noir-and-blanc-une-fleurs-chaussuresk">adidas zx flux noir and blanc une fleurs</a> <a href="http://www.spchemtech.com/the-north-face-reflective-resolve-rain-jacket-northfaceh">the north face reflective resolve rain jacket</a> <a href="http://www.eadamattia.com/women-air-jordan-retro-14-red-black-shoesh">women air jordan retro 14 red black</a> <a href="http://www.citypixxel.com/nike-flyknit-racer-rouge-chaussuresl">nike flyknit racer rouge</a> <a href="http://www.megasatinc.com/mens-nike-air-max-97-orange-shoesj">mens nike air max 97 orange</a>
gr氓 and hvit nike free run 5.0 http://www.amsinconline.com/gr%C3%A5-and-hvit-nike-free-run-5.0-obuvi
یکشنبه 25 فروردین 1398 11:11 ب.ظ
<a href="http://www.xgaajgeg.com/milwaukee-bucks-47-nba-2-tone-47-clean-up-cap-hatk">milwaukee bucks 47 nba 2 tone 47 clean up cap</a> <a href="http://www.bisnistrading.com/billig-nike-free-run-2-alle-sort-skoj">billig nike free run 2 alle sort</a> <a href="http://www.axxisdrilling.com/buy-red-polo-shirt-poloh">buy red polo shirt</a> <a href="http://www.bunqdesktop.com/what-to-wear-with-grey-converse-shoesi">what to wear with grey converse</a> <a href="http://www.iamsubscribed.com/nike-hyperdunk-2015-flyknit-high-bianca-rosso-scarpej">nike hyperdunk 2015 flyknit high bianca rosso</a> <a href="http://www.bcstormwater.com/herren-schwarz-nike-sandals-schuhej">herren schwarz nike sandals</a>
nike air max 1 bleu rouge and blanc http://www.alterwina.com/nike-air-max-1-bleu-rouge-and-blanc-chaussuresh
چهارشنبه 21 فروردین 1398 09:43 ق.ظ
<a href="http://www.bladeid.com/herren-mizuno-wave-creation-13-wei%C3%9F-orange-butya">herren mizuno wave creation 13 wei脽 orange</a> <a href="http://www.bakomoms.com/nike-roshe-rose-rouge-obuvd">nike roshe rose rouge</a> <a href="http://www.macrackmount.com/nike-free-rn-flyknit-hombres-corriendo-zapato-polish-scarpec">nike free rn flyknit hombres corriendo zapato polish</a> <a href="http://www.martinsedacca.com/squadron-azul-jordan-13-schuhef">squadron azul jordan 13</a> <a href="http://www.maxibymaxi.com/new-balance-993-lightgrigio-gray-scarpef">new balance 993 lightgrigio gray</a> <a href="http://www.slatervision.com/adidas-superstar-tennis-zapatos-hombres-scarpeg">adidas superstar tennis zapatos hombres</a>
batemanafrica http://www.batemanafrica.com/
چهارشنبه 21 فروردین 1398 09:43 ق.ظ
<a href="http://www.doctid.com/nike-air-max-2017-kpu-negro-scarpec">nike air max 2017 kpu negro</a> <a href="http://www.dhanakaryam.com/hombres-asics-gel-quantum-360-oro-negro-schuhee">hombres asics gel quantum 360 oro negro</a> <a href="http://www.djmattconsola.com/salomon-speedcross-3-marrone-eyes-scarpef">salomon speedcross 3 marrone eyes</a> <a href="http://www.chinchout.com/air-max-1-marina-militare-rosso-bianca-scarpeg">air max 1 marina militare rosso bianca</a> <a href="http://www.mccrarycabins.com/nike-roshe-negro-rosado-sole-kurpesa">nike roshe negro rosado sole</a> <a href="http://www.javajoeshhi.com/nike-hyperdunk-2012-team-r%C3%B8d-schuhee">nike hyperdunk 2012 team r酶d</a>
konyakbs http://www.konyakbs.com/
چهارشنبه 21 فروردین 1398 09:42 ق.ظ
<a href="http://www.hoosierbbqcup.net/kvinders-nike-shox-2016-r%C3%B8d-orange-obuvd">kvinders nike shox 2016 r酶d orange</a> <a href="http://www.hotvapes.net/roshe-run-todas-negro-obuvg">roshe run todas negro</a> <a href="http://www.hundsport.net/nike-air-max-90-cuero-pa-blanco-schuhef">nike air max 90 cuero pa blanco</a> <a href="http://www.idahoxrocks.net/air-jordan-retro-14-brouge-rouge-obuve">air jordan retro 14 brouge rouge</a> <a href="http://www.ihmrutland.net/nike-hypervenom-phelon-bianca-volt-butye">nike hypervenom phelon bianca volt</a> <a href="http://www.ilovemarseille.net/supra-vaider-marinen-obuvd">supra vaider marinen</a>
mfofoundation http://www.mfofoundation.net/
پنجشنبه 15 فروردین 1398 01:24 ب.ظ
<a href="http://www.ankaraoyunevi.com/white-ralph-lauren-polo-long-sleeve-poloh">white ralph lauren polo long sleeve</a> <a href="http://www.iotlsebring.com/nike-zoom-cabos-sort-s%C3%B8lv-skok">nike zoom cabos sort s酶lv</a> <a href="http://www.joshsingleton.com/adidas-gazelle-schwarz-and-lila-schuheh">adidas gazelle schwarz and lila</a> <a href="http://www.amesecolombia.com/nike-lunarglide-8-womens-black-gold-shoesk">nike lunarglide 8 womens black gold</a> <a href="http://www.flatshotgame.com/m%C3%A6nd-asics-gel-noosa-tri-9-royal-bl%C3%A5-orange-gr%C3%B8n-sort-skol">m忙nd asics gel noosa tri 9 royal bl氓 orange gr酶n sort</a> <a href="http://www.myrumpun.com/mennns-nike-air-max-90-hvit-r%C3%B8d-obuvk">mennns nike air max 90 hvit r酶d</a>
adidas ultra boost hvid 9 http://www.yogafriendly.com/adidas-ultra-boost-hvid-9-skoj
پنجشنبه 15 فروردین 1398 01:23 ب.ظ
<a href="http://www.dominiogold.com/nike-roshe-run-schwarz-rosa-schuhek">nike roshe run schwarz rosa</a> <a href="http://www.saaqlabaie.com/new-york-yankees-jersey-melbourne-nflh">new york yankees jersey melbourne</a> <a href="http://www.acheidf.com/air-jordan-retro-1-oransje-hvit-svart-obuvi">air jordan retro 1 oransje hvit svart</a> <a href="http://www.jrsmetalsinc.com/adidas-zx-700-men-red-black-white-shoesj">adidas zx 700 men red black white</a> <a href="http://www.kumowindham.com/black-and-purple-converse-high-tops-shoesl">black and purple converse high tops</a> <a href="http://www.waybeyondeli.com/polo-ralph-lauren-womens-cashmere-sweater-poloh">polo ralph lauren womens cashmere sweater</a>
chuck taylor converse green http://www.amemedgroup.com/chuck-taylor-converse-green-shoesh
چهارشنبه 14 فروردین 1398 07:37 ب.ظ
<a href="http://www.eyesocal.net/buty-nike-air-force-1-high-07-svart-court-lilla-butye">buty nike air force 1 high 07 svart court lilla</a> <a href="http://www.eyhbc.net/air-jordan-12-plata-amarillo-kurpesc">air jordan 12 plata amarillo</a> <a href="http://www.faceroot.net/nike-zoom-winflo-2-braun-rot-butya">nike zoom winflo 2 braun rot</a> <a href="http://www.factsandchicks.net/nike-air-force-1-gelb-and-schwarz-yeezy-schuheg">nike air force 1 gelb and schwarz yeezy</a> <a href="http://www.floridadrugdeto.net/nike-air-huarache-military-verde-keyboard-butyf">nike air huarache military verde keyboard</a> <a href="http://www.fracflow.net/nike-air-max-2014-flyknit-hvit-butya">nike air max 2014 flyknit hvit</a>
bioandfresh http://www.bioandfresh.net/
چهارشنبه 14 فروردین 1398 07:35 ب.ظ
<a href="http://www.abetterwaymotors.net/air-jordan-8-wolf-grigio-nike-chaussuresa">air jordan 8 wolf grigio nike</a> <a href="http://www.accessabath.net/jordan-flight-23-oro-nero-butya">jordan flight 23 oro nero</a> <a href="http://www.acostadesign.net/asics-gel-noosa-tri-8-road-corriendo-zapatos-mujeres-flats-scarpef">asics gel noosa tri 8 road corriendo zapatos mujeres flats</a> <a href="http://www.agentorangelegacy.net/air-jordan-retro-13-kinder-gelb-grau-butyf">air jordan retro 13 kinder gelb grau</a> <a href="http://www.aikenfamilypharmacy.net/lebron-12-sort-hvid-butyf">lebron 12 sort hvid</a> <a href="http://www.ajimi.net/nike-roshe-run-flyknit-gr%C3%A5-uk-certificate-schuhea">nike roshe run flyknit gr氓 uk certificate</a>
beyondthegame http://www.beyondthegame.net/
سه شنبه 13 فروردین 1398 02:00 ق.ظ
<a href="http://www.uagogo.com/adidas-gazelle-og-light-gris-zapatosl">adidas gazelle og light gris</a> <a href="http://www.dannyishere.com/jordan-nero-and-oro-eclipse-scarpeh">jordan nero and oro eclipse</a>
kilaswacana http://www.kilaswacana.com/
سه شنبه 13 فروردین 1398 01:59 ق.ظ
<a href="http://www.bowtieorg.com/ralph-lauren-slim-fit-chino-shorts-poloh">ralph lauren slim fit chino shorts</a> <a href="http://www.shaneboothmx.com/nike-air-huarache-pink-and-blue-shoesi">nike air huarache pink and blue</a> <a href="http://www.basarancarpet.com/adidas-15.1-fg-bianca-gituttio-scarpej">adidas 15.1 fg bianca gituttio</a> <a href="http://www.freedhamaal.com/adidas-superstar-classic-wei%C3%9F-hologram-iridescent-schuhej">adidas superstar classic wei脽 hologram iridescent</a> <a href="http://www.borbonecoffe.com/washington-nationals-toddler-hat-hath">washington nationals toddler hat</a> <a href="http://www.cammaara.com/hommes-nike-zoom-kobe-9-or-gris-noir-chaussuresh">hommes nike zoom kobe 9 or gris noir</a>
procrastivity http://www.procrastivity.com/
سه شنبه 13 فروردین 1398 01:59 ق.ظ
<a href="http://www.poradanomada.com/ladies-alle-sort-converse-skoi">ladies alle sort converse</a> <a href="http://www.njdevsblog.com/nike-stefan-janoski-vert-chaussuresh">nike stefan janoski vert</a> <a href="http://www.theuonline.com/black-oakley-cap-hatl">black oakley cap</a> <a href="http://www.myflexijob.com/adidas-zx-flux-vert-noir-chaussuresh">adidas zx flux vert noir</a> <a href="http://www.myglobalsms.com/toddler-blanco-cuero-converse-zapatosk">toddler blanco cuero converse</a> <a href="http://www.playunreal.com/red-nike-tiempo-legend-shoesj">red nike tiempo legend</a>
freedhamaal http://www.freedhamaal.com/
دوشنبه 12 فروردین 1398 03:16 ب.ظ
<a href="http://www.onlypolicy.com/nike-hyperrev-2017-amarillo-cab-kurpesg">nike hyperrev 2017 amarillo cab</a> <a href="http://www.puenteconceyu.com/nike-air-max-tailwind-6-naranja-hood-obuvb">nike air max tailwind 6 naranja hood</a> <a href="http://www.ziabio.com/nike-air-jordan-cp3.vi-ae-true-bleu-key-butya">nike air jordan cp3.vi ae true bleu key</a> <a href="http://www.zumbanoumea.com/olive-camo-kwaun-williams-limited-jersey-youth-24-nike-nfl-san-francisco-49ers-2017-salute-to-service-nflu">olive camo kwaun williams limited jersey youth 24 nike nfl san francisco 49ers 2017 salute to service</a> <a href="http://www.arcadeabit.com/air-jordan-7-retro-university-bleu-blanc-kitchen-kurpesc">air jordan 7 retro university bleu blanc kitchen</a> <a href="http://www.charlomagno.com/jordan-super-fly-2-gr%C3%A5-lyser%C3%B8d-schuhed">jordan super fly 2 gr氓 lyser酶d</a>
tedsrcrepair http://www.tedsrcrepair.com/
یکشنبه 11 فروردین 1398 07:44 ق.ظ
<a href="http://www.teddevans.com/nike-mercurial-superfly-high-tops-fg-p%C3%BArpura-amarillo-zapatosh">nike mercurial superfly high tops fg p煤rpura amarillo</a> <a href="http://www.cateycontrols.com/nike-air-max-97-blanco-naranja-zapatosk">nike air max 97 blanco naranja</a> <a href="http://www.prodomfactory.com/north-face-summit-series-3-in-1-northfaceh">north face summit series 3 in 1</a> <a href="http://www.tonyaespinoza.com/adidas-gazelle-dusty-rosa-schuhek">adidas gazelle dusty rosa</a> <a href="http://www.nemagrp.com/adidas-porsche-trainers-sort-skoi">adidas porsche trainers sort</a> <a href="http://www.viajesclic.com/air-jordan-retro-11-blanc-jade-logo-chaussuresh">air jordan retro 11 blanc jade logo</a>
borbonecoffe http://www.borbonecoffe.com/
یکشنبه 11 فروردین 1398 07:44 ق.ظ
<a href="http://www.alterwina.com/adidas-zx-750-m%C3%A6nd-dark-bl%C3%A5-hvid-skok">adidas zx 750 m忙nd dark bl氓 hvid</a> <a href="http://www.fajarmuda.com/nike-air-max-95-marinen-bl%C3%A5-and-hvit-obuvi">nike air max 95 marinen bl氓 and hvit</a> <a href="http://www.nohvfx.com/nike-dunk-low-negro-gum-zapatosl">nike dunk low negro gum</a> <a href="http://www.prepperdays.com/ray-ban-clubmaster-online-sunglassesh">ray ban clubmaster online</a> <a href="http://www.xlectures.com/minnesota-vikings-knit-hat-hatj">minnesota vikings knit hat</a> <a href="http://www.masvidalyoga.com/adidas-superstar-bianca-prezzo-scarpej">adidas superstar bianca prezzo</a>
meetspotme http://www.meetspotme.com/
یکشنبه 11 فروردین 1398 07:44 ق.ظ
<a href="http://www.qtnkxrcr.com/adidas-busenitz-blanco-skate-zapatos-zapatosk">adidas busenitz blanco skate zapatos</a> <a href="http://www.blcatering.com/the-north-face-womens-osito-jacket-clearance-northfaceh">the north face womens osito jacket clearance</a> <a href="http://www.uchbhekf.com/nike-kobe-7-gelb-silber-schuhek">nike kobe 7 gelb silber</a> <a href="http://www.recspokane.com/nike-roshe-one-alle-hvid-skoi">nike roshe one alle hvid</a> <a href="http://www.sjgncnph.com/bon-march%C3%A9-noir-adidas-chaussures-chaussuresh">bon march茅 noir adidas chaussures</a> <a href="http://www.loewendoors.com/new-york-islanders-new-era-nhl-graph-on-heather-59fifty-cap-hatl">new york islanders new era nhl graph on heather 59fifty cap</a>
cybcarusa http://www.cybcarusa.com/
یکشنبه 11 فروردین 1398 07:43 ق.ظ
<a href="http://www.beautymotive.com/nike-hypervenom-phelon-tf-cleats-guld-sort-skoh">nike hypervenom phelon tf cleats guld sort</a> <a href="http://www.poleblacks.com/damian-lillard-jersey-stitched-nfli">damian lillard jersey stitched</a> <a href="http://www.qiefun.com/nike-air-max-90-kvinner-gr%C3%A5-oransje-svart-obuvk">nike air max 90 kvinner gr氓 oransje svart</a> <a href="http://www.kickums.com/coach-trainers-shoes-coachh">coach trainers shoes</a> <a href="http://www.rahndfvd.com/nike-air-flight-89-nero-and-bianca-scarpej">nike air flight 89 nero and bianca</a> <a href="http://www.followjacker.com/nike-sb-blazer-low-rosso-scarpei">nike sb blazer low rosso</a>
liberezmoi http://www.liberezmoi.com/
شنبه 10 فروردین 1398 06:31 ب.ظ
<a href="http://www.videogue.com/green-bay-packers-47-nfl-47-franchise-cap-hatj">green bay packers 47 nfl 47 franchise cap</a> <a href="http://www.actuelvet.com/nike-air-max-plus-grigio-scarpej">nike air max plus grigio</a> <a href="http://www.jstreetdoc.com/dam%C3%A4nner-nike-cortez-rosa-gold-schuhei">dam盲nner nike cortez rosa gold</a> <a href="http://www.rightcardeals.com/nike-air-max-invigor-print-sort-skoh">nike air max invigor print sort</a> <a href="http://www.wearesmashed.com/nashville-predators-subban-jersey-nfli">nashville predators subban jersey</a> <a href="http://www.icecardonline.com/asics-gel-lyte-iii-ot-r%C3%B8d-hvit-obuvk">asics gel lyte iii ot r酶d hvit</a>
adidas originals samba super gr酶n http://www.claybrookpenn.com/adidas-originals-samba-super-gr%C3%B8n-skoj
شنبه 10 فروردین 1398 06:31 ب.ظ
<a href="http://www.clashopedia.com/coach-light-pink-crossbody-coachh">coach light pink crossbody</a> <a href="http://www.adamomacri.com/nero-blu-converse-scarpej">nero blu converse</a> <a href="http://www.waltonranchtx.com/converse-star-player-marina-militare-bianca-scarpei">converse star player marina militare bianca</a> <a href="http://www.dominickcars.com/nc-state-diamond-logo-hat-hath">nc state diamond logo hat</a> <a href="http://www.libertactica.com/air-jordan-jumpman-jaune-blanc-chaussuresh">air jordan jumpman jaune blanc</a> <a href="http://www.flixzine.com/air-jordan-2-retro-low-rouge-chaussuresj">air jordan 2 retro low rouge</a>
kd 9 gituttio http://www.amesecolombia.com/kd-9-gituttio-scarpei
شنبه 10 فروردین 1398 06:31 ب.ظ
<a href="http://www.gaiaescort.com/nike-air-max-95-white-pink-shoesk">nike air max 95 white pink</a> <a href="http://www.hatbest.com/nike-huarache-run-boys-grade-school-r%C3%B8d-r%C3%B8d-skol">nike huarache run boys grade school r酶d r酶d</a> <a href="http://www.playcheater.com/air-jordan-retro-12-hvit-gr%C3%A5-obuvk">air jordan retro 12 hvit gr氓</a> <a href="http://www.alanyalinks.com/nike-air-presto-ultra-flyknit-tutti-nero-scarpei">nike air presto ultra flyknit tutti nero</a> <a href="http://www.mxclimited.com/adidas-sl-projoator-zapatosh">adidas sl projoator</a> <a href="http://www.ueaydin.com/air-max-90-gr%C3%B8n-skok">air max 90 gr酶n</a>
alle rot converse high tops http://www.bazicloob.com/alle-rot-converse-high-tops-schuheh
شنبه 10 فروردین 1398 06:31 ب.ظ
<a href="http://www.showboxi.com/white-striped-polo-shirt-poloh">white striped polo shirt</a> <a href="http://www.erzincanet.com/nike-hypervenomx-proximo-tf-sort-bl%C3%A5-gr%C3%B8n-skok">nike hypervenomx proximo tf sort bl氓 gr酶n</a> <a href="http://www.hoyerequip.com/nike-cortez-nylon-m%C3%A4nner-camo-rot-schuheh">nike cortez nylon m盲nner camo rot</a> <a href="http://www.oreandacasino.com/women-asics-gel-noosa-tri-8-pink-purple-shoesk">women asics gel noosa tri 8 pink purple</a> <a href="http://www.floraroja.com/adidas-zx-flux-copper-sort-guld-skol">adidas zx flux copper sort guld</a> <a href="http://www.dazedkayla.com/kvinners-converse-sko-rosa-obuvk">kvinners converse sko rosa</a>
michael kors jet set medium tote brown http://www.sasguukr.com/michael-kors-jet-set-medium-tote-brown-mkh
شنبه 10 فروردین 1398 06:30 ب.ظ
<a href="http://www.htpmimoza.com/femminile-converse-slip-on-bianca-scarpej">femminile converse slip on bianca</a> <a href="http://www.ayakkabiyeri.com/adidas-superstar-2-full-schwarz-schuhei">adidas superstar 2 full schwarz</a> <a href="http://www.sozoteki.com/nike-roshe-2-triple-sort-skoh">nike roshe 2 triple sort</a> <a href="http://www.njforward.com/michigan-state-spartans-8-white-twilled-replica-football-jersey-nfli">michigan state spartans 8 white twilled replica football jersey</a> <a href="http://www.crimediainc.com/magista-nike-mercurial-superfly-fg-fly-line-iv-tpu-cleats-r%C3%B8d-neon-svart-obuvk">magista nike mercurial superfly fg fly line iv tpu cleats r酶d neon svart</a> <a href="http://www.claybrookpenn.com/coach-zip-in-monogram-large-coffee-wallets-coachh">coach zip in monogram large coffee wallets</a>
nike air max lunar 1 sort http://www.njdevsblog.com/nike-air-max-lunar-1-sort-skoh
چهارشنبه 7 فروردین 1398 11:25 ب.ظ
<a href="http://www.milliemummery.com/polo-ralph-lauren-player-scarf-knitting-patterns-scarfa">polo ralph lauren player scarf knitting patterns</a> <a href="http://www.rwmconnects.com/prada-mens-softsided-luggage-van-pradad">prada mens softsided luggage van</a> <a href="http://www.loydartist.com/mens-black-new-balance-trainers-skor">mens black new balance trainers</a> <a href="http://www.sucularmotor.com/jimmy-choo-glitter-sneakers-louboutinr">jimmy choo glitter sneakers</a> <a href="http://www.newworkmatrix.com/nike-roshe-pink-skor">nike roshe pink</a> <a href="http://www.watfashion.com/limited-jameis-winston-youth-jersey-tampa-bay-buccaneers-3-road-white-nfle">limited jameis winston youth jersey tampa bay buccaneers 3 road white</a>
[url=http://www.rwmconnects.com/]rwmconnects[/url]
چهارشنبه 7 فروردین 1398 11:25 ب.ظ
<a href="http://www.rodriguesjose.com/mackage-hemy-coat-sale-mackageb">mackage hemy coat sale</a> <a href="http://www.michaelclear.com/red-ugg-boots-womens-uggsr">red ugg boots womens</a> <a href="http://www.meersaitig.com/ferragamo-belt-black-buckle-beltr">ferragamo belt black buckle</a> <a href="http://www.nikert.com/nike-free-trainer-size-14-skow">nike free trainer size 14</a> <a href="http://www.jessiebridges.com/hermes-mens-cashmere-scarf-hermesr">hermes mens cashmere scarf</a> <a href="http://www.blockmgt.com/asics-tiger-gel-lyte-iii-galaxy-skot">asics tiger gel lyte iii galaxy</a>
[url=http://www.cjcasteel.com/]cjcasteel[/url]
چهارشنبه 7 فروردین 1398 11:24 ب.ظ
<a href="http://www.festivalstayz.com/prada-bag-price-uae-pradab">prada bag price uae</a> <a href="http://www.iediagx.com/nike-mens-kobe-xi-basketball-shoes-skor">nike mens kobe xi basketball shoes</a> <a href="http://www.maracamp.com/gianmarco-lorenzi-boots-for-sale-louboutinr">gianmarco lorenzi boots for sale</a> <a href="http://www.sunqianwen.com/asics-gel-quantum-360-2-skor">asics gel quantum 360 2</a> <a href="http://www.aksumat.com/nike-pittsburgh-steelers-88-lynn-swann-yellow-game-jersey-nflb">nike pittsburgh steelers 88 lynn swann yellow game jersey</a> <a href="http://www.chainoffshore.com/chicago-cubs-13-castro-gray-jersey-nfle">chicago cubs 13 castro gray jersey</a>
[url=http://www.forfreequotes.com/]forfreequotes[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام