موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده : محمد آنت
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب : روانشناسی کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
جمعه 4 بهمن 1398 11:40 ق.ظ
NICE ARTICLE
جمعه 4 بهمن 1398 11:39 ق.ظ
NICE ARTICLE
جمعه 4 بهمن 1398 10:02 ق.ظ
<a href="http://www.randrawards.com/bambas-para-caminar-mujer-botaw">bambas para caminar mujer</a> <a href="http://www.alleexperten.com/cz%C3%B3%C5%82enka-ry%C5%82ko-relax-tenisp">cz贸艂enka ry艂ko relax</a> <a href="http://www.saramanasar.com/anaki-sarenza-bottep">anaki sarenza</a> <a href="http://www.homesharenl.com/schuh-juppen-stiefels">schuh juppen</a> <a href="http://www.aticketrelief.com/scarpe-carrera-estive-stivalio">scarpe carrera estive</a> <a href="http://www.yourlacocina.com/schuhe-bestellen-per-rechnung-stiefelu">schuhe bestellen per rechnung</a>
northmeckband http://www.northmeckband.com/
جمعه 4 بهمن 1398 10:02 ق.ظ
<a href="http://www.bezbrachki.com/kurt-geiger-orange-sandals-bootsu">kurt geiger orange sandals</a> <a href="http://www.lulubright.com/sniegowce-chlopiece-37-teniss">sniegowce chlopiece 37</a> <a href="http://www.bnbnatchez.com/graue-sneaker-damen-high-stiefels">graue sneaker damen high</a> <a href="http://www.thepaulconrad.com/jeans-pantolette-stiefelr">jeans pantolette</a> <a href="http://www.cisnerosterho.com/gumiaki-damskie-tenisw">gumiaki damskie</a> <a href="http://www.campcodaycamp.com/botki-hm-premium-tenisz">botki hm premium</a>
limapetspa http://www.limapetspa.com/
جمعه 4 بهمن 1398 10:02 ق.ظ
<a href="http://www.savelegends.com/dr-martens-richtig-schn%C3%BCren-stiefelv">dr martens richtig schn眉ren</a> <a href="http://www.greggraziani.com/brown-leather-slouch-boots-bootsu">brown leather slouch boots</a>
sourcenyne http://www.sourcenyne.com/
جمعه 4 بهمن 1398 10:01 ق.ظ
<a href="http://www.denbewestern.com/saucony-bimba-stivaliv">saucony bimba</a> <a href="http://www.gimmiegrace.com/bottines-palladium-cuir-bottey">bottines palladium cuir</a> <a href="http://www.khemanandent.com/siti-hogan-falsi-stivalis">siti hogan falsi</a> <a href="http://www.itshopkeeping.com/sarenza-neosens-bottep">sarenza neosens</a> <a href="http://www.deluxebids.com/bambas-tommy-hilfiger-mujer-botaw">bambas tommy hilfiger mujer</a> <a href="http://www.kmogradio.com/ccc-lasocki-sanda%C5%82y-2019-tenisp">ccc lasocki sanda艂y 2019</a>
randrawards http://www.randrawards.com/
جمعه 4 بهمن 1398 04:16 ق.ظ
<a href="http://www.ozonzayiflama.com/typo-iphone-7-case-caseo">typo iphone 7 case</a> <a href="http://www.shareyl.com/buty-triathlonowe-do-biegania-tenisq">buty triathlonowe do biegania</a> <a href="http://www.maniquilazer.com/steve-madden-garnish-sandal-bootsu">steve madden garnish sandal</a> <a href="http://www.essepici.com/white-converse-black-friday-sale-trainersp">white converse black friday sale</a> <a href="http://www.tessamaurice.com/moreland-eric-24-jersey-xl-nfld">moreland eric 24 jersey xl</a> <a href="http://www.tilleycjd.com/botas-monta%C3%B1a-ni%C3%B1o-botap">botas monta帽a ni帽o</a>
kajuink http://www.kajuink.com/
جمعه 4 بهمن 1398 04:15 ق.ظ
<a href="http://www.rudigiethoorn.com/herren-nike-hyperdunk-verkauf-sportsc">herren nike hyperdunk verkauf</a> <a href="http://www.leviteal.com/kobe-10-elite-low-rosso-and-blu-butym">kobe 10 elite low rosso and blu</a> <a href="http://www.deborahwoehr.com/polo-slacks-polop">polo slacks</a> <a href="http://www.taylormyrs.com/nike-magistax-proximo-ic-svart-bl%C3%A5-hvit-gr%C3%A5-zapatosn">nike magistax proximo ic svart bl氓 hvit gr氓</a> <a href="http://www.theleashco.com/argos-iphone-case-caseo">argos iphone case</a> <a href="http://www.giftsinapinch.com/botki-wysokie-tenisq">botki wysokie</a>
furbabynews http://www.furbabynews.com/
جمعه 4 بهمن 1398 04:13 ق.ظ
<a href="http://www.evyatartal.com/versace-dress-vintage-dressu">versace dress vintage</a> <a href="http://www.fusionhdradio.com/new-balance-femme-574-grise-et-rose-chaussuresq">new balance femme 574 grise et rose</a> <a href="http://www.canoebags.com/fc-barcelona-yellow-jersey-shirtt">fc barcelona yellow jersey</a> <a href="http://www.adhdstudiesri.com/ralph-lauren-mom-jeans-polop">ralph lauren mom jeans</a> <a href="http://www.webpolyglot.com/zapatillas-con-cu%C3%B1a-interior-botas">zapatillas con cu帽a interior</a> <a href="http://www.devfitlife.com/air-max-90-negro-con-blanco-zapatosw">air max 90 negro con blanco</a>
proaudioteam http://www.proaudioteam.com/
پنجشنبه 3 بهمن 1398 12:40 ب.ظ
<a href="http://www.alexnotay.com/puma-muse-metal-black-trainersp">puma muse metal black</a> <a href="http://www.prolimhi.com/arizona-cardinals-31-david-johnson-red-team-color-stitched-limited-tank-top-jersey-nflk">arizona cardinals 31 david johnson red team color stitched limited tank top jersey</a> <a href="http://www.getminc.com/zapatos-de-futbol-para-bebes-botap">zapatos de futbol para bebes</a> <a href="http://www.blogalpe.com/epic-react-for-marathon-shoeso">epic react for marathon</a> <a href="http://www.retirereport.com/kvinners-asics-gel-lyte-5-bl%C3%A5-rosa-sportsc">kvinners asics gel lyte 5 bl氓 rosa</a> <a href="http://www.kajuink.com/nike-air-max-90-sneakerboot-verde-oro-butym">nike air max 90 sneakerboot verde oro</a>
wymoosucks http://www.wymoosucks.com/
پنجشنبه 3 بهمن 1398 12:39 ب.ظ
<a href="http://www.baileywanted.com/onitsuka-tiger-mexico-66-green-trainersp">onitsuka tiger mexico 66 green</a> <a href="http://www.stayclassyyo.com/mariners-39-edwin-diaz-white-flexbase-authentic-collection-stitched-mlb-jersey-nflk">mariners 39 edwin diaz white flexbase authentic collection stitched mlb jersey</a> <a href="http://www.themgbhive.com/zapatillas-de-trail-hombre-botap">zapatillas de trail hombre</a> <a href="http://www.vbrende.com/kyrie-irving-bruce-lee-shoes-shoeso">kyrie irving bruce lee shoes</a> <a href="http://www.chandranahu.com/nike-free-run-3-kvinders-lilla-r%C3%B8d-sportsc">nike free run 3 kvinders lilla r酶d</a> <a href="http://www.tranewrek.com/nike-free-flyknit-4.0-svart-and-hvit-butym">nike free flyknit 4.0 svart and hvit</a>
mansevil http://www.mansevil.com/
چهارشنبه 2 بهمن 1398 05:29 ب.ظ
Hello there! Do you know iif they make any plugins to safeguard against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?
دوشنبه 30 دی 1398 04:04 ب.ظ
I blog often and I genuinely thank you for your content. This article has truly peaked my interest. I am going to book mark your blog and keep checking for new details about once per week. I opted in for your RSS feed too.
یکشنبه 29 دی 1398 08:45 ب.ظ
<a href="http://www.sonoranscuba.com/converse-x-off-white-for-sale-shoesq">converse x off white for sale</a> <a href="http://www.drmattruff.com/scarpe-ciclismo-diadora-vortex-pro-stivalip">scarpe ciclismo diadora vortex pro</a> <a href="http://www.recofil.com/jockey-hats-fancy-dress-capp">jockey hats fancy dress</a> <a href="http://www.nycshoedog.com/deportivas-nike-ni%C3%B1o-baratas-chandalo">deportivas nike ni帽o baratas</a> <a href="http://www.maisonthomash.com/sock-type-sneakers-bootsy">sock type sneakers</a> <a href="http://www.baekgaardinc.com/adidas-team-issue-lite-bomber-jacket-mens-shirtu">adidas team issue lite bomber jacket mens</a>
cipamfylin http://www.cipamfylin.com/
یکشنبه 29 دی 1398 08:44 ب.ظ
<a href="http://www.downloadmen.com/basket-nike-scratch-garcon-chaussuresq">basket nike scratch garcon</a> <a href="http://www.agingkiller.com/nike-intensity-training-belt-shirtw">nike intensity training belt</a> <a href="http://www.domanny.com/nike-collarless-polo-shirt-polop">nike collarless polo shirt</a> <a href="http://www.janolus.com/comprar-alpargatas-mujer-botas">comprar alpargatas mujer</a> <a href="http://www.dreamgreenak.com/adidas-terrex-corte-ingles-zapatosw">adidas terrex corte ingles</a> <a href="http://www.lmdaeditions.com/adidas-samba-wei%C3%9F-schuhes">adidas samba wei脽</a>
metrotecgroup http://www.metrotecgroup.com/
یکشنبه 29 دی 1398 08:44 ب.ظ
<a href="http://www.sigsolltd.com/tenis-nike-edicion-limitada-zapatosr">tenis nike edicion limitada</a> <a href="http://www.podiumcase.com/botas-de-moto-para-ni%C3%B1os-botaz">botas de moto para ni帽os</a> <a href="http://www.goltastico.com/platform-converse-white-leather-shoesu">platform converse white leather</a> <a href="http://www.micorder.com/hogan-in-offerta-originali-stivalip">hogan in offerta originali</a> <a href="http://www.layanico.com/dr-seuss-toddler-costume-capp">dr seuss toddler costume</a> <a href="http://www.yuanyoufx.com/conjunto-adidas-deportivo-mujer-chandalo">conjunto adidas deportivo mujer</a>
alumnipapers http://www.alumnipapers.com/
شنبه 28 دی 1398 04:34 ب.ظ
<a href="http://www.raiedumacon.com/air-max-95-new-release-2014-footc">air max 95 new release 2014</a> <a href="http://www.renitemare.com/air-jordan-6-retro-hombres-zapato-barato-flights-kurpese">air jordan 6 retro hombres zapato barato flights</a> <a href="http://www.solidgoldpay.com/adidas-neo-mesh-hvid-gr%C3%B8n-kurpese">adidas neo mesh hvid gr酶n</a> <a href="http://www.hiussalipiilo.com/elite-white-max-unger-c-patch-road-jersey-60-seattle-seahawks-nk281307-nflb">elite white max unger c patch road jersey 60 seattle seahawks nk281307</a> <a href="http://www.redstonecloud.com/hermes-wallet-bearn-price-book-hermesa">hermes wallet bearn price book</a> <a href="http://www.scarystate.com/asics-gel-kinsei-2-laufen-schuhe-herren-online-chaussuresd">asics gel kinsei 2 laufen schuhe herren online</a>
karotorossian http://www.karotorossian.com/
شنبه 28 دی 1398 04:34 ب.ظ
<a href="http://www.tejarateparsi.com/cheap-coach-shoes-free-shipping-coachr">cheap coach shoes free shipping</a> <a href="http://www.alpigap.com/parajumpers-coat-suit-editor-parajumpersb">parajumpers coat suit editor</a> <a href="http://www.royalpinkwax.com/nike-shox-r4-azul-marinho-cromado-sneakerc">nike shox r4 azul marinho cromado</a> <a href="http://www.zanascuisine.com/womens-north-face-thermal-denali-jacket-sale-zillow-northfacec">womens north face thermal denali jacket sale zillow</a> <a href="http://www.golfthebeach.com/womens-white-osito-north-face-jacket-northfacer">womens white osito north face jacket</a> <a href="http://www.philipelara.com/pandora-silver-pearl-ring-pandorar">pandora silver pearl ring</a>
oricastg http://www.oricastg.com/
شنبه 28 دی 1398 04:34 ب.ظ
<a href="http://www.fintecsales.com/burberry-scarf-alternative-healthcare-scarfb">burberry scarf alternative healthcare</a> <a href="http://www.weisseditions.com/nike-air-max-tn-trainers-for-sale-runningd">nike air max tn trainers for sale</a> <a href="http://www.yanginmalzeme.com/coach-legacy-flight-bag-crossbody-in-leather-couches-coachg">coach legacy flight bag crossbody in leather couches</a> <a href="http://www.ascautoparts.com/mackage-micah-coat-mackager">mackage micah coat</a> <a href="http://www.metinmilli.com/floral-dresses-for-women-plus-size-dressh">floral dresses for women plus size</a> <a href="http://www.monolitcenter.com/air-jordan-28-blanc-bamboo-chaussuresc">air jordan 28 blanc bamboo</a>
lupazul http://www.lupazul.com/
شنبه 28 دی 1398 04:33 ب.ظ
<a href="http://www.einsdigital.com/the-north-face-denali-classic-fleece-jacket-jacket-northfaceb">the north face denali classic fleece jacket jacket</a> <a href="http://www.ksmartcity.com/north-face-denali-vest-northfacer">north face denali vest</a> <a href="http://www.ralfwentz.com/kyrie-1-green-glow-jordans-foote">kyrie 1 green glow jordans</a> <a href="http://www.thermilax.com/adidas-herre-forum-mid-basketballe-sko-covers-kurpesf">adidas herre forum mid basketballe sko covers</a> <a href="http://www.watfashion.com/ralph-lauren-stripe-polo-gr%C3%BCn-beige-polow">ralph lauren stripe polo gr眉n beige</a> <a href="http://www.xhlvwang.com/hermes-wallets-2015-range-hermesf">hermes wallets 2015 range</a>
luisplasencia http://www.luisplasencia.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.juliegranahan.com/vestidos-florales-de-primavera-y-verano-dresse">vestidos florales de primavera y verano</a> <a href="http://www.kailuahotel.com/mizuno-soccers-zapatos-plata-cielo-azul-footi">mizuno soccers zapatos plata cielo azul</a> <a href="http://www.boardbehavior.com/adidas-zx-700-ice-gris-eyes-butyg">adidas zx 700 ice gris eyes</a> <a href="http://www.rentalsmm.com/parajumpers-coat-pent-new-style-parajumpersb">parajumpers coat pent new style</a> <a href="http://www.litugomez.com/canada-goose-chateau-parka-grau-yoga-canadagooseb">canada goose chateau parka grau yoga</a> <a href="http://www.lesperruques.com/nike-flyknit-racer-legion-blau-heron-kurpesk">nike flyknit racer legion blau heron</a>
supremeohd http://www.supremeohd.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.sinfoniamktg.com/new-balance-750v3-chaussuresb">new balance 750v3</a> <a href="http://www.mrshoover.com/nike-air-max-thea-kvinders-outfit-zapatosj">nike air max thea kvinders outfit</a> <a href="http://www.valomak.com/nike-classic-cortez-nylon-glowing-star-dark-blu-rosso-obuvf">nike classic cortez nylon glowing star dark blu rosso</a> <a href="http://www.inklinktatoo.com/pandora-crystal-charm-addict-pandoraj">pandora crystal charm addict</a> <a href="http://www.adracingworld.com/barn-adidas-light-up-sko-oransje-gr%C3%B8nn-trainersd">barn adidas light up sko oransje gr酶nn</a> <a href="http://www.tentoledo.com/nike-air-jordan-6-schwarz-friday-chaussuresm">nike air jordan 6 schwarz friday</a>
poliwalks http://www.poliwalks.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.xzibitmalta.com/nike-kd-8-rosso-blu-zapatosd">nike kd 8 rosso blu</a> <a href="http://www.genericpreset.com/zx-flux-weave-blanc-obuvl">zx flux weave blanc</a> <a href="http://www.bootberlin.com/pandora-winter-charms-kosmetik-yang-pandorad">pandora winter charms kosmetik yang</a> <a href="http://www.diettucson.com/air-jordan-retro-6-svart-volt-trainersi">air jordan retro 6 svart volt</a> <a href="http://www.schockenkatz.com/nike-roshe-rose-bleu-chaussuresg">nike roshe rose bleu</a> <a href="http://www.drrandtherapy.com/ralph-lauren-flag-polo-sort-lilla-poloa">ralph lauren flag polo sort lilla</a>
amuntech http://www.amuntech.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:03 ق.ظ
<a href="http://www.scrgruppen.com/nike-air-max-90-grigio-cortuttio-trainers-footc">nike air max 90 grigio cortuttio trainers</a> <a href="http://www.jklindfors.com/nike-roshe-run-custom-designs-for-salg-butym">nike roshe run custom designs for salg</a> <a href="http://www.lorenaflowers.com/parajumpers-vest-buckles-on-clothes-parajumpersb">parajumpers vest buckles on clothes</a> <a href="http://www.suppersu.com/canada-goose-hybridge-jacket-price-clipped-yet-canadagooseb">canada goose hybridge jacket price clipped yet</a> <a href="http://www.riverfresno.com/nike-sko-free-run-3-kurpese">nike sko free run 3</a> <a href="http://www.blecamerica.com/pandora-rings-knot-fleece-pandoral">pandora rings knot fleece</a>
okcintergroup http://www.okcintergroup.com/
دوشنبه 23 دی 1398 08:57 ب.ظ
I enjoy all your posts. You’ve done really good job
دوشنبه 23 دی 1398 02:02 ب.ظ
<a href="http://www.flophappys.com/kyrie-irving-shoes-ebay-sneakeru">kyrie irving shoes ebay</a> <a href="http://www.bigfacekabob.com/oo9269-sunglassess">oo9269</a> <a href="http://www.lariocenter.com/adidas-adizero-xt-boost-trail-schuhet">adidas adizero xt boost trail</a> <a href="http://www.blineblends.com/zara-kleider-wei%C3%9F-kleiderq">zara kleider wei脽</a> <a href="http://www.araucoblog.com/stetson-4x-beaver-capq">stetson 4x beaver</a> <a href="http://www.ertmsales.com/scarpe-easy-boost-scarpeo">scarpe easy boost</a>
goswissdrive http://www.goswissdrive.com/
دوشنبه 23 دی 1398 10:09 ق.ظ
...Nice
جمعه 20 دی 1398 02:27 ق.ظ
<a href="http://www.oklathunder.com/kyrie-2-venta-schedule-zapatosd">kyrie 2 venta schedule</a> <a href="http://www.raleighstyle.com/air-jordan-4-cool-grigio-anthracite-obuvl">air jordan 4 cool grigio anthracite</a> <a href="http://www.bodyartexpos.com/pandora-red-dangle-heart-charm-instructions-pandorad">pandora red dangle heart charm instructions</a> <a href="http://www.lovelacey.com/aidas-boost-clima-chill-bl%C3%A5-svart-trainersi">aidas boost clima chill bl氓 svart</a> <a href="http://www.billkace.com/adidas-zx-750-gituttio-blu-yeti-chaussuresg">adidas zx 750 gituttio blu yeti</a> <a href="http://www.iwantavenue.com/ralph-lauren-rugby-shirt-vintage-kitchen-poloa">ralph lauren rugby shirt vintage kitchen</a>
energyhotshot http://www.energyhotshot.com/
چهارشنبه 18 دی 1398 11:36 ب.ظ
<a href="http://www.guamemployers.com/sandali-neri-cerimonia-stivaliv">sandali neri cerimonia</a> <a href="http://www.dasadaflower.com/chaussure-montagne-enfant-bottey">chaussure montagne enfant</a> <a href="http://www.elavista.com/scarpe-fucsia-con-tacco-stivalis">scarpe fucsia con tacco</a> <a href="http://www.drpaulfinger.com/chaussures-pieds-fins-et-sensibles-bottep">chaussures pieds fins et sensibles</a> <a href="http://www.theresabowl.com/escarpines-surf-decathlon-botaw">escarpines surf decathlon</a> <a href="http://www.sdrarchitects.com/eobuwie-trampki-guess-tenisp">eobuwie trampki guess</a>
visualperez http://www.visualperez.com/
دوشنبه 16 دی 1398 01:13 ب.ظ
It's very straightforward to find out any topic on net as compared to textbooks, as I found this paragraph at this website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو