تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - عوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان
 
موسیقی کودک گمپ گلعوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان


kid-in-cuffs

علت مهم بزهکاری اطفال چیست چه عواملی در بزهکاری در این سنین تاثیرگذارند و موجب اسیب زدن به جامعه می شوند این رده سنی بسیار حساس و آسیب پذیر است و می تواند در تعیین سرنوشت کودکان بسیار پرنقش باشد

رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا در برنامه “گفت‌وگوی اجتماعی در خصوص فرایند دادرسی اطفال گفت: در این خصوص باید علل عمده بزهکاری اطفال را باید بشناسیم تا برای آنها راهکار ارائه دهیم. دوم باید آنها را دسته بندی کنیم؛ یک دسته عوامل روانی و عاطفی هستند که باعث بزهکاری می شوند و دسته دوم عوامل اجتماعی و اقتصادی هستند.

 “گفت‌وگوی اجتماعی” با موضوع پلیس کودکان و نوجوانان و با حضور دکتر مهدی عابدی محقق مطالعات خانواده و سرگرد محمد نجم رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا و کارشناس ارشد حقوق روانه آنتن شد.
سرگرد محمد نجم در خصوص تشکیل پلیس کودکان و نوجوانان گفت: مبنای تشکیل این پلیس ماده 31 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 است که از ابتدای تیر ماه سال جاری اجرا شده است.
وی با اشاره به سن کودکی به تاریخه ای از متون بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: در اسناد بین المللی دو دسته اسناد وجود دارند؛ اسناد الزام آور و دسته اسناد ارشادی. در میثاق نامه بین المللی حقوق مدنی و سیاسی از سن مسئولیت برای افراد سخن نگفته است، اما در ماده 6 آن یک نکته وجود دارد؛ صدور حکم اعدام و حبس ابد برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
وی به کنوانسیون 1989 حقوق کودک اشاره کرد و اظهار داشت: این کنوانسیون صراحتا سن کودک را تعریف کرد. در ماده یک آن اعلام شد، افراد انسانی زیر 18 سال کودک محسوب می شوند مگر اینکه طبق قانون قابل اجرای داخلی سن بلوغ کمتر تشخیص داده شود. لازم به ذکر است این کنوانسیون جزء اسناد الزام آور است که ایران در سال 1372 آن را پذیرفته است.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا به قوانین داخلی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سابقاً در ماده 49 قانون مجازات اسلامی اظهار می داشت که افراد در صورت ارتکاب جرم مبرا از مسئولیت کیفری هستند و تربیت آنان با نظر دادگاه بر عهده سرپرست اطفال و یا کانون اصلاح و تربیت است.
این کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه بر اساس قانون فوق الذکر سن بلوغ برای دختران و پسران به ترتیب 9 و 15 سال قمری است، گفت: در حقیقت این سنین را برای دختران و پسران مبنای مسئولیت کیفری قرار داده است.
وی به اشکال این ماده قانونی اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل اینجا است که بین 9 و 15 سال تا سن 18 سالگی فرد چه تکلیفی دارد؟ اگر کسی که مثلا 16 ساله است و مرتکب جرمی می شد، آیا مسئولیت کیفری برای او تعریف می شود یا خیر؟ این در حالی است که در قانون مدنی سن رشد را 18 سال تشخیص داده است.
سرگرد نجم با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید این ابهام برطرف شده است، افزود: در این قانون به قواعد بین المللی رجوع شده است و سن 18 سال برای مرز کودکی پذیرفته است و کودکانی که زیر این سن مرتکب جرمی شوند، فاقد مسئولیت کیفری است.
دکتر  عابدی با بیان اینکه حدود 18 سال است که حقوق کودک مهمتر شده است، اظهار داشت: کودکان بعد از جنگ جهانی دوم خیلی آسیب دیده اند و این باعث شد، بیشتر دیده شوند.
 حضور زنان در عرصه های اجتماعی را دلیل دیگری برای مهمتر شدن کودکان عنوان کرد و گفت: از سال 1960 به بعد که زنان در عرصه های اجتماعی خصوصاً فرصت های شغلی دیده شدند، کودکان در منزل تنها ماندند و بانوانی که در عرصه های اشتغال وارد می شدند، همراه با کودک می آمدند و به این شکل کودک را در سطح جامعه مطرح کردند.
این محقق مطالعات خانواده افزود: رشد دولت های رفاه که کودک برای ایشان جایگاه خاصی داشت، نیز در این موضوع اهمیت ویژه ای داشت. از همه اینها مهمتر، نرخ پایین زاد و ولد و افزایش خدمات بهداشتی و همچنین پایین رفتن نرخ مرگ و میر باعث شد، کودکان کمیاب تر و در نتیجه در جامعه پر رنگ تر شوند و به عنوان یک قشر به آنها نگاه شود.
عابدی خاطرنشان کرد: وضعیت ذکر شده باعث شد، پدیده فرزندسالاری در کلیه نقاط دنیا تبدیل به پدیده ای شود که بسیار در ساختار اجتماعی تعیین کننده باشد. در کشور خودمان نیز فرزندان اصل سرنوشت ما را تشکیل می دهند.
این محقق حوزه خانواده با اشاره به اینکه در دیدگاه سنتی به دوران کودکی اهمیت زیادی داده نمی شد، عنوان داشت: دیدگاه سنتی دوران کودکی را دوره انتقال می دانست که همیشه سعی داشت این دوران را کوتاه کند و حتی از بین ببرد. وقتی پای حرف پدر بزرگ هایمان می نشینیم، می بینیم به محض اینکه کودک توانایی فیزیکی به دست می آورد، بلافاصله تبدیل به نیروی مولد می شد و بزرگسال محسوب می شد.

وی  اظهار داشت: این عامل شامل هشت مولفه است که عبارت است از؛ فقر عاطفی، ناکامی، حساسیت، تجربه های دوران کودکی، احساس نا امنی، پرخاشگری، خودنمایی و عدم درک و شناخت توانایی دیگران. این مولفه ها از نظر روحی و روانی علل عمده بزهکاری نوجوانان و کودکان ما را تشکیل می دهند.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا درباره عوامل اقتصادی و اجتماعی بیان داشت: فقر اقتصادی، محیط فرهنگی، نابرابری اجتماعی، زندگی در محل های جرم خیز، خانواده های گسسته، معاشرت با دوستان و همسران ناباب، بیکاری، عدم تخصص و مهاجرت هشت مولفه اقتصادی و اجتماعی هستند که باعث بیکاری می شوند.
رادیو گفت‌وگو

نوع مطلب : روانشناسی کودک، 
برچسب ها : بزهکاری کودکان، روانشناسی بزهکاری جوانان، علت بزهکاری کودکان، موسیقی کودک گمپ گل، راه های پرورش خلاقیت در کودکان،
لینک های مرتبط : موسیقی کودک گمپ گل،،
شنبه 31 فروردین 1398 06:24 ب.ظ
<a href="http://www.retailnav.com/adidas-prossoator-absolion-lz-trx-scarpej">adidas prossoator absolion lz trx</a> <a href="http://www.merleflugge.com/mens-philadelphia-eagles-black-kick-off-staff-performance-pullover-hoodie-nflh">mens philadelphia eagles black kick off staff performance pullover hoodie</a> <a href="http://www.airfarelinks.com/coach-leather-crossbody-messenger-bag-coachh">coach leather crossbody messenger bag</a> <a href="http://www.vidiyow.com/bianca-adidas-in-esecuzione-scarpe-scarpei">bianca adidas in esecuzione scarpe</a> <a href="http://www.quiveutdescds.com/femmes-asics-gel-lyte-v-mint-blanc-chaussuresk">femmes asics gel lyte v mint blanc</a> <a href="http://www.wapkaa.com/north-face-puffer-jacket-navy-northfaceh">north face puffer jacket navy</a>
classic nike air max 2016 flyknit svart and http://www.gaiaescort.com/classic-nike-air-max-2016-flyknit-svart-and-obuvi
شنبه 31 فروردین 1398 12:43 ق.ظ
<a href="http://www.diveintovideo.com/nike-lunarglide-5-armada-azul-corriendo-zapatos-kurpesa">nike lunarglide 5 armada azul corriendo zapatos</a> <a href="http://www.myhybridshop.com/kvinners-supra-tk-society-gul-svart-butyg">kvinners supra tk society gul svart</a> <a href="http://www.nrthofhere.com/nfl-andrew-luck-mens-limited-black-jersey-12-indianapolis-colts-nike-rush-impact-nflw">nfl andrew luck mens limited black jersey 12 indianapolis colts nike rush impact</a> <a href="http://www.torilsdesign.com/flyknit-lunar-1-viola-zebra-butyd">flyknit lunar 1 viola zebra</a> <a href="http://www.bishoplitman.com/yeezy-boost-750-for-vendita-kurpesc">yeezy boost 750 for vendita</a> <a href="http://www.ksjfifgmif.com/mennns-ralph-lauren-pony-polo-beige-svart-polos">mennns ralph lauren pony polo beige svart</a>
centerofsport http://www.centerofsport.com/
شنبه 31 فروردین 1398 12:42 ق.ظ
<a href="http://www.tjharkins.com/blu-shirt-ralph-lauren-polou">blu shirt ralph lauren</a> <a href="http://www.yolohostelrio.com/air-jordan-retro-11-footbtutti-cleats-scarpec">air jordan retro 11 footbtutti cleats</a> <a href="http://www.askforpauline.com/dwyane-wade-black-bulls-jersey-nfls">dwyane wade black bulls jersey</a> <a href="http://www.bringussocial.com/nike-air-jordan-4-iv-retro-military-bleu-scarpeg">nike air jordan 4 iv retro military bleu</a> <a href="http://www.ecoforplanet.com/adidas-pr%C3%B8dator-pro-ic-gk-gloves-obuvc">adidas pr酶dator pro ic gk gloves</a> <a href="http://www.mbesthetics.com/nike-flyknit-lunar-1-quart-ingr%C3%B8dients-scarpea">nike flyknit lunar 1 quart ingr酶dients</a>
robotultra http://www.robotultra.com/
دوشنبه 26 فروردین 1398 09:28 ب.ظ
<a href="http://www.itsaposter.com/nike-shox-nz-prm-qs-runningd">nike shox nz prm qs</a> <a href="http://www.naomisbooks.com/padres-38-trevor-cahill-green-salute-to-service-stitched-youth-mlb-jersey-nflf">padres 38 trevor cahill green salute to service stitched youth mlb jersey</a> <a href="http://www.pennphone.com/air-max-lunar-1-white-blue-white-skoa">air max lunar 1 white blue white</a> <a href="http://www.jpstallard.com/nike-huarache-yellow-and-black-hole-runningd">nike huarache yellow and black hole</a> <a href="http://www.tabbstore.com/yeezy-boost-750-low-top-zone-runninge">yeezy boost 750 low top zone</a> <a href="http://www.allforbnb.com/exclusive-fitted-hats-new-era-hat-hatb">exclusive fitted hats new era hat</a>
sklroofing http://www.sklroofing.com/
دوشنبه 26 فروردین 1398 09:27 ب.ظ
<a href="http://www.thetaxqb.com/jordan-6-purple-came-saturday-skoc">jordan 6 purple came saturday</a> <a href="http://www.seitaitaotao.com/air-jordan-4-nice-black-crumbled-skob">air jordan 4 nice black crumbled</a> <a href="http://www.etshonline.com/adidas-superstar-2-light-blau-shoesv">adidas superstar 2 light blau</a> <a href="http://www.fotodardo.com/air-jordan-4-laser-red-runninga">air jordan 4 laser red</a> <a href="http://www.detabouw.com/ray-ban-clubmaster-cheap-sunglassesr">ray ban clubmaster cheap</a> <a href="http://www.fresnotxseo.com/reebok-gl-6000-white-shoesv">reebok gl 6000 white</a>
trueaustinpg http://www.trueaustinpg.com/
دوشنبه 26 فروردین 1398 05:52 ق.ظ
<a href="http://www.foolheartedly.com/adidas-neo-leisure-verde-grigio-kurpesa">adidas neo leisure verde grigio</a> <a href="http://www.extonobgyn.com/nike-air-max-2015-marinen-bl%C3%A5-pants-kurpesf">nike air max 2015 marinen bl氓 pants</a> <a href="http://www.magicstockdz.com/ralph-lauren-shorts-rosso-polou">ralph lauren shorts rosso</a> <a href="http://www.cheljm.com/zx-750-wei%C3%9F-gr%C3%BCn-machine-scarpec">zx 750 wei脽 gr眉n machine</a> <a href="http://www.soldthekayway.com/nike-ash-womens-joel-bitonio-one-color-nfl-75-cleveland-browns-t-shirt-nfls">nike ash womens joel bitonio one color nfl 75 cleveland browns t shirt</a> <a href="http://www.medsydobrasil.com/nike-air-max-97-og-argent-scarpeg">nike air max 97 og argent</a>
drlunaworld http://www.drlunaworld.com/
دوشنبه 26 فروردین 1398 05:50 ق.ظ
<a href="http://www.bealfrance.com/nike-zoom-clear-out-braun-grau-obuvc">nike zoom clear out braun grau</a> <a href="http://www.brooklyngay.com/nike-kobe-11-sort-s%C3%B8lv-scarpea">nike kobe 11 sort s酶lv</a> <a href="http://www.demointegrate.com/herren-nike-air-force-1-low-wei%C3%9F-chaussuresg">herren nike air force 1 low wei脽</a> <a href="http://www.diggingwp.com/adidas-zx-850-aluminium-rot-and-schwarz-kurpesf">adidas zx 850 aluminium rot and schwarz</a> <a href="http://www.frankiesvoice.com/nike-air-max-tn-bon-march%C3%A9-uk-obuva">nike air max tn bon march茅 uk</a> <a href="http://www.hunnyblu.com/ralph-lauren-bl%C3%A5-zip-hoodie-polox">ralph lauren bl氓 zip hoodie</a>
ikennemer http://www.ikennemer.com/
دوشنبه 26 فروردین 1398 05:50 ق.ظ
<a href="http://www.offgridac.com/air-jordan-5-blanc-cehommest-valve-scarpea">air jordan 5 blanc cehommest valve</a> <a href="http://www.whylux.com/nike-free-run-3.0-v5-maschio-in-esecuzione-scarpe-scarpee">nike free run 3.0 v5 maschio in esecuzione scarpe</a> <a href="http://www.aouladmhand.com/femminile-nike-air-max-87-sb-rosso-blu-obuvc">femminile nike air max 87 sb rosso blu</a> <a href="http://www.bukafalar.com/jordan-11-legend-azul-for-venta-online-scarpea">jordan 11 legend azul for venta online</a> <a href="http://www.drgnatarajan.com/adidas-porsche-typ-64-lyser%C3%B8d-lilla-chaussuresg">adidas porsche typ 64 lyser酶d lilla</a> <a href="http://www.ideasevoke.com/nike-cortez-nm-qs-for-verkauf-kurpesf">nike cortez nm qs for verkauf</a>
soldthekayway http://www.soldthekayway.com/
پنجشنبه 22 فروردین 1398 11:01 ق.ظ
<a href="http://www.npmgreenpros.com/michigan-state-cowboy-hat-hath">michigan state cowboy hat</a> <a href="http://www.dosenotomotif.com/asics-gel-lyte-iii-light-bleu-chaussuresh">asics gel lyte iii light bleu</a> <a href="http://www.kuetahyalilar.com/hommes-nike-shox-current-noir-or-chaussuresj">hommes nike shox current noir or</a> <a href="http://www.seoaddress.com/nike-free-run-ladies-schwarz-schuhek">nike free run ladies schwarz</a> <a href="http://www.drpfanstiel.com/nba-jerseys-dallas-mavericks-5-jason-kidd-1996-all-star-throwback-mitchellandness-m-n-white-jerseys-nflh">nba jerseys dallas mavericks 5 jason kidd 1996 all star throwback mitchellandness m n white jerseys</a> <a href="http://www.ericmichaelpr.com/nike-air-max-97-hvit-bl%C3%A5-obuvi">nike air max 97 hvit bl氓</a>
adidas prougeator noir rouge http://www.quentsons.com/adidas-prougeator-noir-rouge-chaussuresh
پنجشنبه 22 فروردین 1398 11:01 ق.ظ
<a href="http://www.dastforoush.com/adidas-zx-flux-core-nero-scarpej">adidas zx flux core nero</a> <a href="http://www.etxekalte.com/adidas-originals-zx-flux-trainers-blau-schuhei">adidas originals zx flux trainers blau</a> <a href="http://www.tumbhimall.com/nike-roshe-run-speckle-pattern-sort-whtie-skoh">nike roshe run speckle pattern sort whtie</a> <a href="http://www.formulaforfun.com/2014-world-cup-portugal-7-ronaldo-away-white-soccer-long-sleeve-shirt-kit-nfli">2014 world cup portugal 7 ronaldo away white soccer long sleeve shirt kit</a> <a href="http://www.icallvoters.com/nike-zoom-hyperrev-2016-svart-and-gull-obuvk">nike zoom hyperrev 2016 svart and gull</a> <a href="http://www.megadomenl.com/coach-f58312-mini-bennett-satchel-in-signature-svb3k-co-coachh">coach f58312 mini bennett satchel in signature svb3k co</a>
adidas neo shoes black and white http://www.nemagrp.com/adidas-neo-shoes-black-and-white-shoesk
پنجشنبه 22 فروردین 1398 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.lovemescort.com/navy-polo-shorts-poloh">navy polo shorts</a> <a href="http://www.amardinlipi.com/sort-trainers-converse-skok">sort trainers converse</a> <a href="http://www.penfoldscott.com/nike-cortez-wei%C3%9F-kinder-schuheh">nike cortez wei脽 kinder</a> <a href="http://www.periplaneto.com/nike-hyperrev-2017-yellow-black-shoesk">nike hyperrev 2017 yellow black</a> <a href="http://www.kocaelimtm.com/sort-and-r%C3%B8d-kvinders-nike-air-max-skol">sort and r酶d kvinders nike air max</a> <a href="http://www.alanlgrimmdds.com/air-jordan-retro-6-hvit-gr%C3%A5-obuvk">air jordan retro 6 hvit gr氓</a>
m盲nner nike air max tailwind 5 grau gr眉n schwarz http://www.zeuslazer.com/m%C3%A4nner-nike-air-max-tailwind-5-grau-gr%C3%BCn-schwarz-schuheh
یکشنبه 18 فروردین 1398 01:02 ب.ظ
<a href="http://www.artikhazirsin.com/nfl-nike-pittsburgh-steelers-94-tyson-alualu-black-name-number-logo-pullover-hoodie-nflw">nfl nike pittsburgh steelers 94 tyson alualu black name number logo pullover hoodie</a> <a href="http://www.aterisrail.com/nike-team-usa-11-klay-thompson-white-2016-dream-team-stitched-nba-jersey-nflx">nike team usa 11 klay thompson white 2016 dream team stitched nba jersey</a> <a href="http://www.blockboymusic.com/nike-hyperdunk-2015-flyknit-low-rosa-gull-kurpesa">nike hyperdunk 2015 flyknit low rosa gull</a> <a href="http://www.dazzlle.com/asics-gel-noosa-tri-8-schwarz-and-gold-bar-butyg">asics gel noosa tri 8 schwarz and gold bar</a> <a href="http://www.haubenblick.com/limited-nike-camo-womens-deonte-thompson-jersey-nfl-15-dallas-cowboys-2018-salute-to-service-nflw">limited nike camo womens deonte thompson jersey nfl 15 dallas cowboys 2018 salute to service</a> <a href="http://www.prorilpumpna.com/nike-roshe-run-r%C3%B8d-uk-butyd">nike roshe run r酶d uk</a>
balloonpunkt http://www.balloonpunkt.com/
یکشنبه 18 فروردین 1398 01:02 ب.ظ
<a href="http://www.onpointresale.com/nike-air-max-2017-flyknit-azul-p%C3%BArpura-kurpesa">nike air max 2017 flyknit azul p煤rpura</a> <a href="http://www.transgloball.com/adidas-neo-zapatos-high-tops-home-depot-kurpesf">adidas neo zapatos high tops home depot</a> <a href="http://www.verdantbi.com/black-long-sleeve-ralph-lauren-polo-shirt-poloz">black long sleeve ralph lauren polo shirt</a> <a href="http://www.webgiganten.com/nike-air-huarache-nm-gr%C3%B8nn-rosa-scarpeb">nike air huarache nm gr酶nn rosa</a> <a href="http://www.akivlar.com/los-angeles-kings-pullover-hoodie-green-grey-nfls">los angeles kings pullover hoodie green grey</a> <a href="http://www.broadcastgg.com/2015-nike-lebron-xiii--multi-color-university-rosso-bianca-scarpeg">2015 nike lebron xiii multi color university rosso bianca</a>
caryongpum http://www.caryongpum.com/
یکشنبه 18 فروردین 1398 01:01 ب.ظ
<a href="http://www.undercoverapp.com/nike-blazer-sb-low-noir-kurpese">nike blazer sb low noir</a> <a href="http://www.yupoji.com/nike-limited-russell-wilson-jersey-3-nfl-seattle-seahawks-gridiron-womens-gray-nflr">nike limited russell wilson jersey 3 nfl seattle seahawks gridiron womens gray</a> <a href="http://www.johnshoots.com/nike-foamposite-blau-mirror-kit-kurpese">nike foamposite blau mirror kit</a> <a href="http://www.meinscreen.com/femmes-air-jordan-retro-4-tout-rose-schuhee">femmes air jordan retro 4 tout rose</a> <a href="http://www.mikeorlandoni.com/kobe-5-viola-gituttio-rosso-obuvg">kobe 5 viola gituttio rosso</a> <a href="http://www.mundidopets.com/nike-sb-dunk-neutral-gr%C3%A5-chaussuresa">nike sb dunk neutral gr氓</a>
atuttogossip http://www.atuttogossip.com/
یکشنبه 18 فروردین 1398 12:13 ق.ظ
<a href="http://www.isimdesign.com/nike-lunar-training-sko-kurpesb">nike lunar training sko</a> <a href="http://www.ketelsprinter.com/ray-ban-aviator-blue-glasses-sunglassesr">ray ban aviator blue glasses</a> <a href="http://www.geopatias.com/limited-ben-gardner-throwback-jersey-dallas-cowboys-71-alternate-navy-blue-nflb">limited ben gardner throwback jersey dallas cowboys 71 alternate navy blue</a> <a href="http://www.talktomobiles.com/adidas-ultra-boost-triple-white-2017-skot">adidas ultra boost triple white 2017</a> <a href="http://www.spiritofbirth.com/nike-flyknit-lunar-2-jd-years-trainerse">nike flyknit lunar 2 jd years</a> <a href="http://www.taocycling.com/adidas-porsche-design-iv-grau-schwarz-chaussuresa">adidas porsche design iv grau schwarz</a>
air jordan retro 4 uk salg http://www.kvkeshavpuram.com/air-jordan-retro-4-uk-salg-schuhef
دوشنبه 12 فروردین 1398 02:57 ق.ظ
<a href="http://www.naijareward.com/puma-speed-cat-trainers-blue-skor">puma speed cat trainers blue</a> <a href="http://www.ottomanplaza.com/ogando-nefi-44-jersey-city-nfle">ogando nefi 44 jersey city</a> <a href="http://www.livyourdreamz.com/elite-michael-johnson-jersey-tampa-bay-buccaneers-90-home-red-nflg">elite michael johnson jersey tampa bay buccaneers 90 home red</a> <a href="http://www.keiservices.com/indians-55-roberto-perez-white-flexbase-authentic-collection-stitched-mlb-jersey-nflb">indians 55 roberto perez white flexbase authentic collection stitched mlb jersey</a> <a href="http://www.unclevirus.com/white-mizuno-volleyball-shoes-skox">white mizuno volleyball shoes</a> <a href="http://www.shkcollege.com/ray-ban-rb3016-51-clubmaster-zonnebril-sunglassesa">ray ban rb3016 51 clubmaster zonnebril</a>
ampflightads http://www.ampflightads.com/
دوشنبه 12 فروردین 1398 02:56 ق.ظ
<a href="http://www.festivalstayz.com/adidas-predator-instinct-all-white-skor">adidas predator instinct all white</a> <a href="http://www.iediagx.com/cubs-49-jake-arrieta-blue-cooperstown-stitched-mlb-jersey-nflc">cubs 49 jake arrieta blue cooperstown stitched mlb jersey</a> <a href="http://www.maracamp.com/game-johnny-knox-youth-1940s-throwback-jersey-chicago-bears-13-alternate-navy-blue-nflf">game johnny knox youth 1940s throwback jersey chicago bears 13 alternate navy blue</a> <a href="http://www.sunqianwen.com/krug-torey-47-jersey-nfla">krug torey 47 jersey</a> <a href="http://www.aksumat.com/nike-cortez-forrest-gump-mens-skox">nike cortez forrest gump mens</a> <a href="http://www.chainoffshore.com/oakley-sunglasses-prices-big-tex-sunglassese">oakley sunglasses prices big tex</a>
preloxlady http://www.preloxlady.com/
شنبه 10 فروردین 1398 04:44 ق.ظ
<a href="http://www.xgaajgeg.com/minnesota-twins-new-era-mlb-black-on-black-59fifty-cap-hath">minnesota twins new era mlb black on black 59fifty cap</a> <a href="http://www.bisnistrading.com/nike-kd-9-amarillo-verde-zapatosl">nike kd 9 amarillo verde</a> <a href="http://www.axxisdrilling.com/men-nike-solarsoft-mule-woven-premium-orange-navy-blue-sandals-shoesk">men nike solarsoft mule woven premium orange navy blue sandals</a> <a href="http://www.bunqdesktop.com/nike-hypervenomx-proximo-tf-svart-bl%C3%A5-gr%C3%B8nn-obuvi">nike hypervenomx proximo tf svart bl氓 gr酶nn</a> <a href="http://www.iamsubscribed.com/converse-chuck-taylor-svart-low-top-obuvk">converse chuck taylor svart low top</a> <a href="http://www.bcstormwater.com/adidas-zx-flux-svart-copper-rose-gull-uk-5-eu-38-obuvi">adidas zx flux svart copper rose gull uk 5 eu 38</a>
nike cortez nylon maschio light grigio bianca http://www.beckyhasaplan.com/nike-cortez-nylon-maschio-light-grigio-bianca-scarpei
شنبه 10 فروردین 1398 04:44 ق.ظ
<a href="http://www.videogue.com/nike-air-max-97-black-reflective-2006-crephut-shoesk">nike air max 97 black reflective 2006 crephut</a> <a href="http://www.actuelvet.com/ray-ban-wayfarer-retailers-sunglassesh">ray ban wayfarer retailers</a> <a href="http://www.jstreetdoc.com/nike-air-presto-noir-woven-chaussuresl">nike air presto noir woven</a> <a href="http://www.rightcardeals.com/nike-roshe-run-hommes-marine-bleu-chaussuresl">nike roshe run hommes marine bleu</a> <a href="http://www.wearesmashed.com/nike-air-max-ld-zero-schwarz-schuhej">nike air max ld zero schwarz</a> <a href="http://www.icecardonline.com/nike-flyknit-air-max-schwarz-grau-schuhei">nike flyknit air max schwarz grau</a>
white polo long sleeve t shirt http://www.flatshotgame.com/white-polo-long-sleeve-t-shirt-poloh
شنبه 10 فروردین 1398 04:44 ق.ظ
<a href="http://www.cmtalks.com/adidas-football-sko-r%C3%B8d-obuvi">adidas football sko r酶d</a> <a href="http://www.ianbaaske.com/naranja-converse-zapatos-zapatosl">naranja converse zapatos</a> <a href="http://www.escawinebar.com/adidas-prossoator-mania-lunar-scarpeh">adidas prossoator mania lunar</a> <a href="http://www.nexcouriers.com/nike-flyknit-air-max-white-green-shoesk">nike flyknit air max white green</a> <a href="http://www.admitoneuk.com/ray-ban-aviator-3025-polarized-black-sunglassesh">ray ban aviator 3025 polarized black</a> <a href="http://www.rizeingilizce.com/femmes-air-jordan-jumpman-team-gs-noir-chaussuresl">femmes air jordan jumpman team gs noir</a>
nike huarache ultra noble rojo vinos http://www.amsinconline.com/nike-huarache-ultra-noble-rojo-vinos-zapatosh
شنبه 10 فروردین 1398 04:43 ق.ظ
<a href="http://www.beautymotive.com/nike-air-max-90-essential-rot-wei%C3%9F-schuhek">nike air max 90 essential rot wei脽</a> <a href="http://www.poleblacks.com/billig-hvid-converse-trainers-skoi">billig hvid converse trainers</a> <a href="http://www.qiefun.com/noir-and-bleu-nike-free-5.0-chaussuresh">noir and bleu nike free 5.0</a> <a href="http://www.kickums.com/new-york-yankees-new-era-2018-mlb-clubhouse-low-crown-59fifty-cap-hatl">new york yankees new era 2018 mlb clubhouse low crown 59fifty cap</a> <a href="http://www.rahndfvd.com/nike-mercurial-superfly-cr7-noir-bleu-gris-chaussuresh">nike mercurial superfly cr7 noir bleu gris</a> <a href="http://www.followjacker.com/mujer-air-jordan-retro-9-gris-jade-naranja-zapatosk">mujer air jordan retro 9 gris jade naranja</a>
maschio asics gel quantum 360 rosso grigio http://www.nexcouriers.com/maschio-asics-gel-quantum-360-rosso-grigio-scarpej
جمعه 9 فروردین 1398 03:51 ب.ظ
<a href="http://www.nordseepflege.net/maschio-nike-free-flyknit-3.0-oro-arancia-schuhea">maschio nike free flyknit 3.0 oro arancia</a> <a href="http://www.northsidecarservice.net/nike-flyknit-lunar-2-oro-viola-chaussuresa">nike flyknit lunar 2 oro viola</a> <a href="http://www.northstarcamp.net/air-max-1-r%C3%B8d-sort-gr%C3%A5-obuva">air max 1 r酶d sort gr氓</a> <a href="http://www.noviservice.net/air-max-90-hyperfuse-solar-rojo-comprar-butyc">air max 90 hyperfuse solar rojo comprar</a> <a href="http://www.nuovaideaviaggi.net/kvinners-nike-free-6.0-bl%C3%A5-gr%C3%A5-scarpeb">kvinners nike free 6.0 bl氓 gr氓</a> <a href="http://www.objetpub.net/nike-air-max-90-sneakerboot-gr%C3%A5-orange-kurpesf">nike air max 90 sneakerboot gr氓 orange</a>
katieshelpinghand http://www.katieshelpinghand.net/
جمعه 9 فروردین 1398 03:50 ب.ظ
<a href="http://www.estadologico.net/nike-free-3.0-focfly-so-marrone-rosso-schuhed">nike free 3.0 focfly so marrone rosso</a> <a href="http://www.exploretalkingstick.net/nike-light-up-scarpe-argento-kurpesb">nike light up scarpe argento</a> <a href="http://www.expresswelding.net/adidas-yeezy-boost-350-bleu-noir-kurpesa">adidas yeezy boost 350 bleu noir</a> <a href="http://www.faithandprosperity.net/air-jordan-retro-30-lila-rot-obuvb">air jordan retro 30 lila rot</a> <a href="http://www.fauconneriemarche.net/nike-roshe-run-mesh-svart-hvit-kurpesa">nike roshe run mesh svart hvit</a> <a href="http://www.fernandfeather.net/vibram-fivefingers-speed-gul-gr%C3%B8nn-butyd">vibram fivefingers speed gul gr酶nn</a>
phantomlite http://www.phantomlite.net/
پنجشنبه 8 فروردین 1398 11:53 ب.ظ
<a href="http://www.sitopromo.com/adidas-springblade-drive-white-doors-trainersa">adidas springblade drive white doors</a> <a href="http://www.alexiancancer.com/links-of-london-zodiac-charm-jewelryr">links of london zodiac charm</a> <a href="http://www.monolitcenter.com/nike-lebron-11-fluorescence-green-silver-shoes-sneakerf">nike lebron 11 fluorescence green silver shoes</a> <a href="http://www.apexmartin.com/north-face-gotham-jacket-mens-northfacer">north face gotham jacket mens</a> <a href="http://www.beatsbybros.com/pandora-princess-ring-charm-pandorar">pandora princess ring charm</a> <a href="http://www.lepenequet.com/pinky-ring-pandora-pandorar">pinky ring pandora</a>
oceantent http://www.oceantent.com/
پنجشنبه 8 فروردین 1398 11:53 ب.ظ
<a href="http://www.nhadatmoivn.com/nike-cortez-womens-yellow-white-shoesc">nike cortez womens yellow white</a> <a href="http://www.cakirgozoto.com/adidas-nmd-runner-raw-pink-edition-trainersb">adidas nmd runner raw pink edition</a> <a href="http://www.mozhizhou.com/adidas-neo-schuhe-damen-grau-pink-skob">adidas neo schuhe damen grau pink</a> <a href="http://www.perialetheia.com/nike-mercurial-vapor-blackout-tattoo-sneakerb">nike mercurial vapor blackout tattoo</a> <a href="http://www.honestmentor.com/mackage-blue-jacket-mackager">mackage blue jacket</a> <a href="http://www.edgethrive.com/mennns-nike-air-max-90-hvit-shoesn">mennns nike air max 90 hvit</a>
youtubetune http://www.youtubetune.com/
پنجشنبه 8 فروردین 1398 11:52 ب.ظ
<a href="http://www.pepinmystep.com/black-pink-mens-nike-free-4-shoes-sportse">black pink mens nike free 4 shoes</a> <a href="http://www.burayagidin.com/nike-limited-mens-pittsburgh-steelers-84-antonio-brown-80th-anniversary-throwback-nfl-jersey-89.99-nflv">nike limited mens pittsburgh steelers 84 antonio brown 80th anniversary throwback nfl jersey 89.99</a> <a href="http://www.wearechicanos.com/nike-hyperdunk-2017-mens-orange-silver-shoesg">nike hyperdunk 2017 mens orange silver</a> <a href="http://www.oceantent.com/nike-free-running-5.0-v4-pink-trainingsschuh-quiz-shoesb">nike free running 5.0 v4 pink trainingsschuh quiz</a> <a href="http://www.mymascensores.com/parajumper-herre-parajumpersr">parajumper herre</a> <a href="http://www.mbejobs.com/chelsea-news-coach-coachr">chelsea news coach</a>
moldedeps http://www.moldedeps.com/
پنجشنبه 8 فروردین 1398 11:52 ب.ظ
<a href="http://www.hobihobinomi.com/burberry-belt-price-singapore-beltr">burberry belt price singapore</a> <a href="http://www.sleepysdirect.com/womens-nike-kobe-12-orange-germany-shoeso">womens nike kobe 12 orange germany</a> <a href="http://www.reganwhimpey.com/ugg-metallic-boots-uggsr">ugg metallic boots</a> <a href="http://www.bcashed.com/nike-hypervenom-white-and-green-skou">nike hypervenom white and green</a> <a href="http://www.thedarnedclub.com/nike-hypervenom-sg-phantom-shoesa">nike hypervenom sg phantom</a> <a href="http://www.shamankin.com/los-angeles-clippers-cap-hatr">los angeles clippers cap</a>
kristyhuston http://www.kristyhuston.com/
شنبه 3 فروردین 1398 10:04 ق.ظ
<a href="http://www.betascgx.com/mackage-handbag-hooks-tickets-mackagec">mackage handbag hooks tickets</a> <a href="http://www.hobbyfreaks.com/women-north-face-packable-jacket-northfaced">women north face packable jacket</a> <a href="http://www.ruoiled.com/prada-loafers-sale-pradar">prada loafers sale</a> <a href="http://www.zanascuisine.com/adidas-ultra-boost-3.0-all-black-skos">adidas ultra boost 3.0 all black</a> <a href="http://www.puyichinese.com/limited-kevin-williams-youth-jersey-new-orleans-saints-93-road-white-nflf">limited kevin williams youth jersey new orleans saints 93 road white</a> <a href="http://www.philipelara.com/kyrie-3-red-samurai-armor-skof">kyrie 3 red samurai armor</a>
[url=http://www.servicioswom.com/]servicioswom[/url]
شنبه 3 فروردین 1398 10:04 ق.ظ
<a href="http://www.paulabandura.com/limited-terrance-knighton-washington-redskins-home-jersey-98-burgundy-red-nflc">limited terrance knighton washington redskins home jersey 98 burgundy red</a> <a href="http://www.cartsdk.com/jj-watt-reebok-jersey-nflr">jj watt reebok jersey</a> <a href="http://www.breachurch.com/under-armour-curry-3-herren-gold-footf">under armour curry 3 herren gold</a> <a href="http://www.facommobiles.com/most-popular-prada-sunglasses-pradad">most popular prada sunglasses</a> <a href="http://www.sarkariresurt.com/mulberry-daria-leather-medium-hobo-bag-taupe-mulberrye">mulberry daria leather medium hobo bag taupe</a> <a href="http://www.oriturk.com/adidas-predator-powerswerve-for-sale-sneakerc">adidas predator powerswerve for sale</a>
[url=http://www.fintecsales.com/]fintecsales[/url]
شنبه 3 فروردین 1398 10:03 ق.ظ
<a href="http://www.fintecsales.com/tory-burch-mini-zip-continental-wallet-toryburchr">tory burch mini zip continental wallet</a> <a href="http://www.metinmilli.com/nike-foamposite-wolf-grey-grey-suede-runningb">nike foamposite wolf grey grey suede</a> <a href="http://www.cosonventa.com/mackage-hobo-bag-mackager">mackage hobo bag</a> <a href="http://www.lebosmartlipo.com/michael-kors-backpack-red-green-mkd">michael kors backpack red green</a> <a href="http://www.talentbschool.com/moncler-jackets-sale-canada-winnipeg-monclerf">moncler jackets sale canada winnipeg</a> <a href="http://www.demuslimah.com/discount-ray-ban-clubmaster-sunglasses-sunglassesr">discount ray ban clubmaster sunglasses</a>
[url=http://www.coccodesigns.com/]coccodesigns[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام