تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - عوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان
 
موسیقی کودک گمپ گلعوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان


kid-in-cuffs

علت مهم بزهکاری اطفال چیست چه عواملی در بزهکاری در این سنین تاثیرگذارند و موجب اسیب زدن به جامعه می شوند این رده سنی بسیار حساس و آسیب پذیر است و می تواند در تعیین سرنوشت کودکان بسیار پرنقش باشد

رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا در برنامه “گفت‌وگوی اجتماعی در خصوص فرایند دادرسی اطفال گفت: در این خصوص باید علل عمده بزهکاری اطفال را باید بشناسیم تا برای آنها راهکار ارائه دهیم. دوم باید آنها را دسته بندی کنیم؛ یک دسته عوامل روانی و عاطفی هستند که باعث بزهکاری می شوند و دسته دوم عوامل اجتماعی و اقتصادی هستند.

 “گفت‌وگوی اجتماعی” با موضوع پلیس کودکان و نوجوانان و با حضور دکتر مهدی عابدی محقق مطالعات خانواده و سرگرد محمد نجم رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا و کارشناس ارشد حقوق روانه آنتن شد.
سرگرد محمد نجم در خصوص تشکیل پلیس کودکان و نوجوانان گفت: مبنای تشکیل این پلیس ماده 31 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 است که از ابتدای تیر ماه سال جاری اجرا شده است.
وی با اشاره به سن کودکی به تاریخه ای از متون بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: در اسناد بین المللی دو دسته اسناد وجود دارند؛ اسناد الزام آور و دسته اسناد ارشادی. در میثاق نامه بین المللی حقوق مدنی و سیاسی از سن مسئولیت برای افراد سخن نگفته است، اما در ماده 6 آن یک نکته وجود دارد؛ صدور حکم اعدام و حبس ابد برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
وی به کنوانسیون 1989 حقوق کودک اشاره کرد و اظهار داشت: این کنوانسیون صراحتا سن کودک را تعریف کرد. در ماده یک آن اعلام شد، افراد انسانی زیر 18 سال کودک محسوب می شوند مگر اینکه طبق قانون قابل اجرای داخلی سن بلوغ کمتر تشخیص داده شود. لازم به ذکر است این کنوانسیون جزء اسناد الزام آور است که ایران در سال 1372 آن را پذیرفته است.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا به قوانین داخلی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سابقاً در ماده 49 قانون مجازات اسلامی اظهار می داشت که افراد در صورت ارتکاب جرم مبرا از مسئولیت کیفری هستند و تربیت آنان با نظر دادگاه بر عهده سرپرست اطفال و یا کانون اصلاح و تربیت است.
این کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه بر اساس قانون فوق الذکر سن بلوغ برای دختران و پسران به ترتیب 9 و 15 سال قمری است، گفت: در حقیقت این سنین را برای دختران و پسران مبنای مسئولیت کیفری قرار داده است.
وی به اشکال این ماده قانونی اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل اینجا است که بین 9 و 15 سال تا سن 18 سالگی فرد چه تکلیفی دارد؟ اگر کسی که مثلا 16 ساله است و مرتکب جرمی می شد، آیا مسئولیت کیفری برای او تعریف می شود یا خیر؟ این در حالی است که در قانون مدنی سن رشد را 18 سال تشخیص داده است.
سرگرد نجم با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید این ابهام برطرف شده است، افزود: در این قانون به قواعد بین المللی رجوع شده است و سن 18 سال برای مرز کودکی پذیرفته است و کودکانی که زیر این سن مرتکب جرمی شوند، فاقد مسئولیت کیفری است.
دکتر  عابدی با بیان اینکه حدود 18 سال است که حقوق کودک مهمتر شده است، اظهار داشت: کودکان بعد از جنگ جهانی دوم خیلی آسیب دیده اند و این باعث شد، بیشتر دیده شوند.
 حضور زنان در عرصه های اجتماعی را دلیل دیگری برای مهمتر شدن کودکان عنوان کرد و گفت: از سال 1960 به بعد که زنان در عرصه های اجتماعی خصوصاً فرصت های شغلی دیده شدند، کودکان در منزل تنها ماندند و بانوانی که در عرصه های اشتغال وارد می شدند، همراه با کودک می آمدند و به این شکل کودک را در سطح جامعه مطرح کردند.
این محقق مطالعات خانواده افزود: رشد دولت های رفاه که کودک برای ایشان جایگاه خاصی داشت، نیز در این موضوع اهمیت ویژه ای داشت. از همه اینها مهمتر، نرخ پایین زاد و ولد و افزایش خدمات بهداشتی و همچنین پایین رفتن نرخ مرگ و میر باعث شد، کودکان کمیاب تر و در نتیجه در جامعه پر رنگ تر شوند و به عنوان یک قشر به آنها نگاه شود.
عابدی خاطرنشان کرد: وضعیت ذکر شده باعث شد، پدیده فرزندسالاری در کلیه نقاط دنیا تبدیل به پدیده ای شود که بسیار در ساختار اجتماعی تعیین کننده باشد. در کشور خودمان نیز فرزندان اصل سرنوشت ما را تشکیل می دهند.
این محقق حوزه خانواده با اشاره به اینکه در دیدگاه سنتی به دوران کودکی اهمیت زیادی داده نمی شد، عنوان داشت: دیدگاه سنتی دوران کودکی را دوره انتقال می دانست که همیشه سعی داشت این دوران را کوتاه کند و حتی از بین ببرد. وقتی پای حرف پدر بزرگ هایمان می نشینیم، می بینیم به محض اینکه کودک توانایی فیزیکی به دست می آورد، بلافاصله تبدیل به نیروی مولد می شد و بزرگسال محسوب می شد.

وی  اظهار داشت: این عامل شامل هشت مولفه است که عبارت است از؛ فقر عاطفی، ناکامی، حساسیت، تجربه های دوران کودکی، احساس نا امنی، پرخاشگری، خودنمایی و عدم درک و شناخت توانایی دیگران. این مولفه ها از نظر روحی و روانی علل عمده بزهکاری نوجوانان و کودکان ما را تشکیل می دهند.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا درباره عوامل اقتصادی و اجتماعی بیان داشت: فقر اقتصادی، محیط فرهنگی، نابرابری اجتماعی، زندگی در محل های جرم خیز، خانواده های گسسته، معاشرت با دوستان و همسران ناباب، بیکاری، عدم تخصص و مهاجرت هشت مولفه اقتصادی و اجتماعی هستند که باعث بیکاری می شوند.
رادیو گفت‌وگو

نوع مطلب : روانشناسی کودک، 
برچسب ها : بزهکاری کودکان، روانشناسی بزهکاری جوانان، علت بزهکاری کودکان، موسیقی کودک گمپ گل، راه های پرورش خلاقیت در کودکان،
لینک های مرتبط : موسیقی کودک گمپ گل،،
یکشنبه 24 شهریور 1398 04:05 ق.ظ
<a href="http://www.patrickmbutler.net/green-floral-dress-river-island-dressh">green floral dress river island</a> <a href="http://www.thebeadpro.com/lilac-floral-dress-uk-dressh">lilac floral dress uk</a> <a href="http://www.voilahalla.net/floral-dress-black-dressh">floral dress black</a> <a href="http://www.mollynurse.com/dress-barn-navy-floral-dress-dressh">dress barn navy floral dress</a> <a href="http://www.pauloalopes.net/floral-cut-out-dress-forever-21-dressh">floral cut out dress forever 21</a> <a href="http://www.walterinsurance.net/maxi-dress-flower-print-dressh">maxi dress flower print</a>
munchstrom http://www.munchstrom.net/
یکشنبه 24 شهریور 1398 03:58 ق.ظ
<a href="http://www.carrollgrp.com/ditsy-floral-dress-guess-dressh">ditsy floral dress guess</a> <a href="http://www.eyhbc.net/white-house-black-market-strapless-black-and-white-floral-dress-dressh">white house black market strapless black and white floral dress</a> <a href="http://www.inafj.net/navy-blue-floral-long-dress-dressh">navy blue floral long dress</a> <a href="http://www.nrastogi.com/topshop-petite-floral-bodycon-dress-dressh">topshop petite floral bodycon dress</a> <a href="http://www.annersroofing.com/j-crew-floral-dress-6-dressh">j crew floral dress 6</a> <a href="http://www.faceroot.net/silk-floral-dress-midi-dressh">silk floral dress midi</a>
metacommunities http://www.metacommunities.net/
شنبه 9 شهریور 1398 07:13 ق.ظ
<a href="http://www.mtcsolutions.net/topshop-green-floral-prom-dress-dressh">topshop green floral prom dress</a> <a href="http://www.senegalreview.com/floral-dresses-with-black-tights-dressh">floral dresses with black tights</a> <a href="http://www.goseegary.com/floral-skater-dress-with-collar-dressh">floral skater dress with collar</a> <a href="http://www.meganhaneydesigns.net/purple-rose-floral-dress-lady-v-dressh">purple rose floral dress lady v</a> <a href="http://www.muftimuneer.net/floral-print-cotton-dresses-dressh">floral print cotton dresses</a> <a href="http://www.poshandpearls.com/black-floral-dress-for-women-dressh">black floral dress for women</a>
onpointsports http://www.onpointsports.net/
یکشنبه 13 مرداد 1398 03:35 ق.ظ
<a href="http://www.mydxp.net/floral-dress-kids-dressh">floral dress kids</a> <a href="http://www.onthecar.com/jovani-2-piece-floral-dress-dressh">jovani 2 piece floral dress</a> <a href="http://www.radiosbestfriend.net/yellow-floral-dress-fabric-uk-dressh">yellow floral dress fabric uk</a> <a href="http://www.myersmotors.net/paper-dolls-navy-drape-neck-floral-dress-dressh">paper dolls navy drape neck floral dress</a> <a href="http://www.relaxmassagestudio.net/flower-dress-online-malaysia-dressh">flower dress online malaysia</a> <a href="http://www.sallysoldit.com/flower-dresses-for-girls-size-6-dressh">flower dresses for girls size 6</a>
floral dress bridal shower http://www.jeffersonshine.net/floral-dress-bridal-shower-dressh
یکشنبه 13 مرداد 1398 03:35 ق.ظ
<a href="http://www.aoddpump.net/blue-floral-dress-target-dressh">blue floral dress target</a> <a href="http://www.ibadoracao.com/floral-short-dresses-pinterest-dressh">floral short dresses pinterest</a> <a href="http://www.pruspokane.net/floral-dress-duster-dressh">floral dress duster</a> <a href="http://www.agilitytel.com/vintage-high-neck-floral-dress-dressh">vintage high neck floral dress</a> <a href="http://www.apmetals.net/flower-dress-material-dressh">flower dress material</a> <a href="http://www.quatangkyniem.net/light-pink-floral-dress-dressh">light pink floral dress</a>
eliza j chiffon floral maxi dress http://www.feltonandlutz.com/eliza-j-chiffon-floral-maxi-dress-dressh
یکشنبه 13 مرداد 1398 03:34 ق.ظ
<a href="http://www.combankltd.net/floral-print-knit-dress-forever-21-dressh">floral print knit dress forever 21</a> <a href="http://www.tunnelcity.net/white-floral-dress-forever-21-dressh">white floral dress forever 21</a> <a href="http://www.compositeweb.net/white-floral-lace-bodycon-dress-dressh">white floral lace bodycon dress</a> <a href="http://www.tvbkorea.net/flower-girl-dresses-online-cheap-dressh">flower girl dresses online cheap</a> <a href="http://www.cosmonet.net/floral-dresses-online-shopping-india-dressh">floral dresses online shopping india</a> <a href="http://www.txmed.net/flower-dresses-tulle-dressh">flower dresses tulle</a>
floral skater dresses for juniors http://www.fortknoxjewelers.net/floral-skater-dresses-for-juniors-dressh
شنبه 5 مرداد 1398 01:15 ق.ظ
<a href="http://www.metabolifes.com/ivory-floral-dress-next-dressh">ivory floral dress next</a> <a href="http://www.paraelpeque.com/summer-cotton-floral-dresses-dressh">summer cotton floral dresses</a> <a href="http://www.tailflappers.com/floral-bouquet-dolce-and-gabbana-dress-dressh">floral bouquet dolce and gabbana dress</a> <a href="http://www.tranhkhoathan.com/plus-size-lace-dresses-australia-dressh">plus size lace dresses australia</a> <a href="http://www.beachtimenow.com/floral-dress-3-month-dressh">floral dress 3 month</a> <a href="http://www.blogdalata.com/valentino-floral-applique-dress-dressh">valentino floral applique dress</a>
lulu s white floral dress http://www.danielledraws.com/lulu-s-white-floral-dress-dressh
جمعه 31 خرداد 1398 02:26 ب.ظ
<a href="http://www.bontontravel.net/how-to-make-a-floral-dress-edgy-dressh">how to make a floral dress edgy</a> <a href="http://www.spiritriver.net/women-floral-dresses-mini-dressh">women floral dresses mini</a> <a href="http://www.valethelp.com/floral-dress-little-girls-dressh">floral dress little girls</a> <a href="http://www.bowdenagency.net/michael-kors-gardenia-floral-dress-dressh">michael kors gardenia floral dress</a> <a href="http://www.marortiz.com/blue-floral-dress-and-jacket-dressh">blue floral dress and jacket</a> <a href="http://www.ssrichardmontgomery.net/floral-dress-from-macys-dressh">floral dress from macys</a>
[url=http://www.learningwrapups.net/knee-length-floral-print-dresses-dressh]knee length floral print dresses[/url]
جمعه 31 خرداد 1398 02:26 ب.ظ
<a href="http://www.nordseepflege.net/floral-print-dress-miss-selfridge-dressh">floral print dress miss selfridge</a> <a href="http://www.rokettubemi.com/lauren-floral-cotton-dress-dressh">lauren floral cotton dress</a> <a href="http://www.solotes.net/target-black-and-white-floral-dress-dressh">target black and white floral dress</a> <a href="http://www.cumjacket.com/old-navy-gray-floral-dress-dressh">old navy gray floral dress</a> <a href="http://www.northsidecarservice.net/pale-green-floral-wrap-dress-debut-dressh">pale green floral wrap dress debut</a> <a href="http://www.squidsolutions.net/floral-wedding-dress-belts-dressh">floral wedding dress belts</a>
[url=http://www.innerhumanism.net/zando-floral-dresses-dressh]zando floral dresses[/url]
جمعه 31 خرداد 1398 02:25 ب.ظ
<a href="http://www.historicsheds.net/topshop-white-floral-skater-dress-dressh">topshop white floral skater dress</a> <a href="http://www.jicentral.net/floral-dress-with-denim-jacket-dressh">floral dress with denim jacket</a> <a href="http://www.kainjipark.com/cute-floral-bodycon-dresses-dressh">cute floral bodycon dresses</a> <a href="http://www.lapthelakes.com/petite-blurred-floral-dress-dressh">petite blurred floral dress</a> <a href="http://www.newinfit.com/js-boutique-strapless-floral-print-dress-dressh">js boutique strapless floral print dress</a> <a href="http://www.delmaroffice.com/floral-dress-fashion-2015-dressh">floral dress fashion 2015</a>
[url=http://www.newscenefiles.net/floral-dress-business-casual-dressh]floral dress business casual[/url]
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:56 ب.ظ
<a href="http://www.pierrekennis.com/asos-white-floral-skater-dress-dressh">asos white floral skater dress</a> <a href="http://www.ralfwentz.com/pink-blush-maternity-mint-green-floral-dress-dressh">pink blush maternity mint green floral dress</a> <a href="http://www.thecampingman.com/sky-blue-floral-dresses-dressh">sky blue floral dresses</a> <a href="http://www.vljusa.com/floral-cocktail-dresses-uk-dressh">floral cocktail dresses uk</a> <a href="http://www.yanginmalzeme.com/vintage-floral-dress-plus-size-dressh">vintage floral dress plus size</a> <a href="http://www.alofilmizle.com/black-floral-vintage-dress-dressh">black floral vintage dress</a>
karen millen black floral applique dress http://www.parasolphoto.com/karen-millen-black-floral-applique-dress-dressh
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:56 ب.ظ
<a href="http://www.riddercorp.com/floral-dresses-for-the-races-dressh">floral dresses for the races</a> <a href="http://www.rightreaxion.com/topshop-autumn-floral-tea-dress-dressh">topshop autumn floral tea dress</a> <a href="http://www.visasdecanada.com/flower-dresses-tumblr-dressh">flower dresses tumblr</a> <a href="http://www.xinyudaili.com/bebe-floral-print-dress-dressh">bebe floral print dress</a> <a href="http://www.abctables.com/floral-dresses-women-dressh">floral dresses women</a> <a href="http://www.admitoneuk.com/pink-floral-dress-plus-size-dressh">pink floral dress plus size</a>
forever 21 black and floral dress http://www.andofisch.com/forever-21-black-and-floral-dress-dressh
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:55 ب.ظ
<a href="http://www.traditionlcs.com/long-floral-dresses-canada-dressh">long floral dresses canada</a> <a href="http://www.ultimatetd.com/guess-marciano-floral-dress-dressh">guess marciano floral dress</a> <a href="http://www.unvailevents.com/oasis-floral-dress-asos-dressh">oasis floral dress asos</a> <a href="http://www.virgocity.com/hire-flower-girl-dresses-perth-dressh">hire flower girl dresses perth</a> <a href="http://www.ycbrowsbeauty.com/cotton-floral-print-dress-fabric-dressh">cotton floral print dress fabric</a> <a href="http://www.adanapiyasa.com/maxi-floral-dress-rayon-dressh">maxi floral dress rayon</a>
yumi butterfly and floral print dress http://www.lovemescort.com/yumi-butterfly-and-floral-print-dress-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:14 ب.ظ

I don't know if it's just me or if everyone else experiencing problems with your site. It looks like some of the written text on your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my internet browser because I've had this happen previously. Thanks
یکشنبه 19 خرداد 1398 06:06 ق.ظ
<a href="http://www.kolsyreis.com/floral-dresses-sleeves-dressh">floral dresses sleeves</a> <a href="http://www.libertactica.com/floral-cocktail-dresses-pinterest-dressh">floral cocktail dresses pinterest</a> <a href="http://www.marinersdiary.com/floral-dress-for-women-knee-length-dressh">floral dress for women knee length</a> <a href="http://www.neodipol.com/floral-bodycon-dress-philippines-dressh">floral bodycon dress philippines</a> <a href="http://www.ritaburton.com/retro-white-floral-lace-dress-dressh">retro white floral lace dress</a> <a href="http://www.archglagol.com/floral-long-dress-mango-dressh">floral long dress mango</a>
floral dress online shopping philippines http://www.getairtijuana.com/floral-dress-online-shopping-philippines-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 06:06 ق.ظ
<a href="http://www.cashfordick.com/asos-curve-floral-swing-dress-dressh">asos curve floral swing dress</a> <a href="http://www.diveintovideo.com/ted-baker-pink-dress-2015-dressh">ted baker pink dress 2015</a> <a href="http://www.dominiogold.com/plus-size-lace-wedding-dresses-uk-dressh">plus size lace wedding dresses uk</a> <a href="http://www.myhybridshop.com/floral-chiffon-dress-uk-dressh">floral chiffon dress uk</a> <a href="http://www.nrthofhere.com/cute-floral-maternity-dresses-dressh">cute floral maternity dresses</a> <a href="http://www.snjguestranch.com/floral-dress-outfit-polyvore-dressh">floral dress outfit polyvore</a>
floral dress toddler girl http://www.cliffsears.com/floral-dress-toddler-girl-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 06:05 ق.ظ
<a href="http://www.akyakurdele.com/floral-midi-dress-ebay-dressh">floral midi dress ebay</a> <a href="http://www.aloulavideos.com/hawaiian-floral-wedding-dress-dressh">hawaiian floral wedding dress</a> <a href="http://www.brutalistmap.com/oasis-navy-floral-maxi-dress-dressh">oasis navy floral maxi dress</a> <a href="http://www.christiancote.com/gap-green-floral-dress-dressh">gap green floral dress</a> <a href="http://www.glassurchin.com/holly-willoughby-zara-floral-dress-dressh">holly willoughby zara floral dress</a> <a href="http://www.hevikauppa.com/floral-chiffon-dress-designs-dressh">floral chiffon dress designs</a>
bonnie jean floral dress with cardigan http://www.sevenguard.com/bonnie-jean-floral-dress-with-cardigan-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:45 ق.ظ
<a href="http://www.kleefklimmen.com/floral-dresses-durban-dressh">floral dresses durban</a> <a href="http://www.linamauri.com/navy-and-neon-green-floral-print-skater-dress-dressh">navy and neon green floral print skater dress</a> <a href="http://www.ngencomputer.com/lauren-ralph-lauren-petite-floral-print-v-neck-dress-dressh">lauren ralph lauren petite floral print v neck dress</a> <a href="http://www.otsutyazh.com/floral-dress-for-girls-size-8-dressh">floral dress for girls size 8</a> <a href="http://www.steugenesband.com/baby-girl-floral-dress-dressh">baby girl floral dress</a> <a href="http://www.visapuebla.com/js-boutique-floral-print-dress-dressh">js boutique floral print dress</a>
flower girl dresses 2014 pinterest http://www.startnimble.com/flower-girl-dresses-2014-pinterest-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:44 ق.ظ
<a href="http://www.viaggivaldata.com/floral-dresses-maternity-dressh">floral dresses maternity</a> <a href="http://www.coderedphotos.com/floral-dresses-50-s-style-dressh">floral dresses 50 s style</a> <a href="http://www.donareseguros.com/floral-shift-dress-boohoo-dressh">floral shift dress boohoo</a> <a href="http://www.elitexgaming.com/floral-dress-in-malaysia-dressh">floral dress in malaysia</a> <a href="http://www.fishmackerel.com/green-floral-long-sleeve-dress-dressh">green floral long sleeve dress</a> <a href="http://www.frozentissue.com/what-shoes-to-wear-with-red-floral-dress-dressh">what shoes to wear with red floral dress</a>
floral maxi dress aliexpress http://www.eatisrael.com/floral-maxi-dress-aliexpress-dressh
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:44 ق.ظ
<a href="http://www.babiesdomains.com/purple-floral-dress-with-sleeves-dressh">purple floral dress with sleeves</a> <a href="http://www.cocoadancer.com/green-floral-dress-peacocks-dressh">green floral dress peacocks</a> <a href="http://www.dermonenc.com/jacket-over-floral-dress-dressh">jacket over floral dress</a> <a href="http://www.drmilliecalko.com/little-flower-girl-dresses-for-less-dressh">little flower girl dresses for less</a> <a href="http://www.jishnuguha.com/outfits-with-floral-dresses-dressh">outfits with floral dresses</a> <a href="http://www.joehalvorson.com/blue-floral-maxi-dress-forever-21-dressh">blue floral maxi dress forever 21</a>
floral dress 3x http://www.livyourdreamz.com/floral-dress-3x-dressh
شنبه 18 خرداد 1398 09:53 ب.ظ
<a href="http://www.deputadowasny.com/game-henry-hynoski-jersey-new-york-giants-45-home-royal-blue-nfla">game henry hynoski jersey new york giants 45 home royal blue</a> <a href="http://www.bobblection.com/nike-womens-air-max-black-and-white-skox">nike womens air max black and white</a> <a href="http://www.tlgwebsterny.com/discount-oakley-mens-radar-sunglasses-sunglassesa">discount oakley mens radar sunglasses</a> <a href="http://www.assistobot.com/mulberry-briefcase-chiltern-opening-mulberryc">mulberry briefcase chiltern opening</a> <a href="http://www.tentalltales.com/asics-asics-gel-kayano-20-blue-white-trainersa">asics asics gel kayano 20 blue white</a> <a href="http://www.crystalgarza.com/canada-goose-langford-parka-medium-black-canadagooser">canada goose langford parka medium black</a>
zendounagota http://www.zendounagota.com/
شنبه 18 خرداد 1398 09:53 ب.ظ
<a href="http://www.opticgambetta.com/adidas-stan-smith-black-price-skox">adidas stan smith black price</a> <a href="http://www.purofairtrade.com/oakley-radar-sunglasses-maui-gym-sunglassesa">oakley radar sunglasses maui gym</a> <a href="http://www.zendounagota.com/mulberry-antony-messenger-java-mulberrya">mulberry antony messenger java</a> <a href="http://www.modambalaj.com/nike-air-force-1-mid-womens-pink-black-trainersce">nike air force 1 mid womens pink black</a> <a href="http://www.nowosadko.com/ovo-canada-goose-chilliwack-canadagooser">ovo canada goose chilliwack</a> <a href="http://www.advitil.com/dolce-and-gabbana-scarf-price-number-scarfe">dolce and gabbana scarf price number</a>
hungrygatorpr http://www.hungrygatorpr.com/
شنبه 18 خرداد 1398 09:52 ب.ظ
<a href="http://www.dystopianflix.com/nike-dunk-sky-hi-black-leather-skot">nike dunk sky hi black leather</a> <a href="http://www.debbieoleary.com/burberry-giant-check-print-wool-silk-scarf-manual-scarfd">burberry giant check print wool silk scarf manual</a> <a href="http://www.instabitgram.com/nobis-coat-uk-got-nobisa">nobis coat uk got</a> <a href="http://www.sinririnsyo.com/moncler-mens-bubble-coat-monclerr">moncler mens bubble coat</a> <a href="http://www.chrissinacori.com/new-balance-white-leather-tennis-shoes-skou">new balance white leather tennis shoes</a> <a href="http://www.mezgitofis.com/hermes-bolide-2015-hermesg">hermes bolide 2015</a>
bobblection http://www.bobblection.com/
یکشنبه 12 خرداد 1398 02:11 ب.ظ
<a href="http://www.tickbits.com/nike-huarache-purple-diamond-skoc">nike huarache purple diamond</a> <a href="http://www.jmgtours.com/nike-free-run-2-herre-r%C3%B8d-shoesc">nike free run 2 herre r酶d</a> <a href="http://www.gregertopsoil.com/air-jordan-6-384664-623-nike-logo-trainersb">air jordan 6 384664 623 nike logo</a> <a href="http://www.nedshare.com/adidas-forum-mid-kawaii-red-skob">adidas forum mid kawaii red</a> <a href="http://www.itmontwitter.com/nike-shox-men-air-max-sneakerb">nike shox men air max</a> <a href="http://www.itsanomadlife.com/mackage-ingrid-coat-mackager">mackage ingrid coat</a>
bukafalar http://www.bukafalar.com/
یکشنبه 12 خرداد 1398 02:10 ب.ظ
<a href="http://www.pepinmystep.com/mackage-knit-trim-hooded-asymmetrical-zip-long-down-coat-mackager">mackage knit trim hooded asymmetrical zip long down coat</a> <a href="http://www.burayagidin.com/nike-kobe-ix-xdr-silk-sportsb">nike kobe ix xdr silk</a> <a href="http://www.wearechicanos.com/air-jordan-4-retro-bred-sklep-footc">air jordan 4 retro bred sklep</a> <a href="http://www.oceantent.com/grey-white-womens-nike-zoom-pg-shoes-sneakerc">grey white womens nike zoom pg shoes</a> <a href="http://www.mymascensores.com/mackage-loryn-bag-mackager">mackage loryn bag</a> <a href="http://www.mbejobs.com/nike-hyperdunk-blue-skor">nike hyperdunk blue</a>
arenewedimage http://www.arenewedimage.com/
یکشنبه 12 خرداد 1398 02:09 ب.ظ
<a href="http://www.clearvieweps.com/nike-air-max-95-essential-red-zone-shoesa">nike air max 95 essential red zone</a> <a href="http://www.offleaseford.com/georgetown-hoyas-snapback-mitchell-and-ness-hatr">georgetown hoyas snapback mitchell and ness</a> <a href="http://www.amyhessatx.com/jordan-future-outfit-future-womens-trainersa">jordan future outfit future womens</a> <a href="http://www.elindigo.com/adidas-predator-mania-2014-guide-skoe">adidas predator mania 2014 guide</a> <a href="http://www.googleizate.com/lebron-13-wolf-grey-kitchen-skoc">lebron 13 wolf grey kitchen</a> <a href="http://www.offshoretent.com/nike-kd-7-white-gold-march-2015-shoesc">nike kd 7 white gold march 2015</a>
webgiganten http://www.webgiganten.com/
جمعه 10 خرداد 1398 02:17 ق.ظ
<a href="http://www.truthtapes.com/air-jordan-retro-14-femminile-maschiota-verde-rosa-scarpej">air jordan retro 14 femminile maschiota verde rosa</a> <a href="http://www.veskopetrov.com/womens-nike-air-max-tailwind-6-white-gold-shoesh">womens nike air max tailwind 6 white gold</a> <a href="http://www.kaosmotogp.com/nike-zoom-structure-19-mujeres-cielo-azul-negro-zapatosk">nike zoom structure 19 mujeres cielo azul negro</a> <a href="http://www.doularhythms.com/asics-gel-noosa-tri-7-naranja-zapatosp">asics gel noosa tri 7 naranja</a> <a href="http://www.animalpainvet.com/the-north-face-gray-hoodie-northfaceh">the north face gray hoodie</a> <a href="http://www.texarillo.com/nike-kyrie-1-grau-schwarz-schuhej">nike kyrie 1 grau schwarz</a>
nike free tr fit femmes blanc http://www.mamapjblog.com/nike-free-tr-fit-femmes-blanc-chaussuresh
جمعه 10 خرداد 1398 02:17 ق.ظ
<a href="http://www.teamdalarna.com/aidas-boost-clima-chill-himmelbl%C3%A5-sort-skoi">aidas boost clima chill himmelbl氓 sort</a> <a href="http://www.syairshamyoun.com/nike-kobe-11-flyknit-rosa-svart-obuvq">nike kobe 11 flyknit rosa svart</a> <a href="http://www.fizalisfresh.com/nike-huarache-utility-red-yellow-shoesh">nike huarache utility red yellow</a> <a href="http://www.fsscas.com/nike-huarache-free-nero-gituttio-scarpei">nike huarache free nero gituttio</a> <a href="http://www.imagimp.com/herren-nike-huarache-utility-lila-orangen-schuhej">herren nike huarache utility lila orangen</a> <a href="http://www.burmamaritime.com/buffalo-bills-color-rush-hat-hath">buffalo bills color rush hat</a>
nike lebron 13 kvinders gul r酶d http://www.nowaitnails.com/nike-lebron-13-kvinders-gul-r%C3%B8d-skoj
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:06 ب.ظ
<a href="http://www.redshadowclub.com/flower-girl-dresses-cheap-online-dressh">flower girl dresses cheap online</a> <a href="http://www.willymunoz.com/urban-outfitters-long-sleeve-floral-dress-dressh">urban outfitters long sleeve floral dress</a> <a href="http://www.bidmani.com/flower-girl-dresses-toronto-cheap-dressh">flower girl dresses toronto cheap</a> <a href="http://www.blackpointcpk.com/j-crew-scattered-floral-dress-dressh">j crew scattered floral dress</a> <a href="http://www.jamespgills.com/navy-floral-dress-marks-and-spencer-dressh">navy floral dress marks and spencer</a> <a href="http://www.nattaravnur.com/floral-dress-boxes-dressh">floral dress boxes</a>
floral dresses at debenhams http://www.ucllnl.com/floral-dresses-at-debenhams-dressh
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:06 ب.ظ
<a href="http://www.drketogenic.com/flower-dresses-for-prom-dressh">flower dresses for prom</a> <a href="http://www.fitwizhawaii.com/plus-size-grey-floral-dress-dressh">plus size grey floral dress</a> <a href="http://www.grafiscar.com/makeup-for-a-floral-dress-dressh">makeup for a floral dress</a> <a href="http://www.merleflugge.com/floral-one-shoulder-maxi-dress-dressh">floral one shoulder maxi dress</a> <a href="http://www.michaelclear.com/simply-vera-wang-floral-empire-dress-dressh">simply vera wang floral empire dress</a> <a href="http://www.mousetoyou.com/floral-bodycon-dress-long-sleeve-dressh">floral bodycon dress long sleeve</a>
louche lachelle floral dress ebay http://www.royalpinkwax.com/louche-lachelle-floral-dress-ebay-dressh
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام