موسیقی کودک گمپ گل
پنجشنبه 2 مهر 1394 :: نویسنده : محمد آنت
لوازم التحریر سالم


Main2620


بهتر است خانواده ها به بهداشت و استاندارد بودن لوازم تحریر فرزندشان بیشتر اهمیت بدهند و مراقب باشند از مراکز معتبر آن ها را تهیه کنند چون این موضوع بر سلامت فرزندشان بصورت مستقیم در ارتباط است و می تواند از لحاظ جسمی به وی آسیب برساند!

یکی از مواردی که معمولاً والدین به آن توجه زیادی ندارند و در زمان خرید لوازم‌التحریر به دست فراموشی می‌سپارند، بهداشت و سلامت محصولات است؛ موضوعی که توجه نکردن به آن ممکن است سلامت دانش‌آموزان را به خطر بیندازد.

دوباره ماه و مهر و زیبایی‌هایش از راه رسید و صدای زنگ مدارس و هیاهوی دانش آموزان، آهنگ خوبی برای شروع پاییز است.
همه‌ساله با نزدیک شدن فصل مدارس و آغاز سال تحصیلی، بازار خرید لوازم‌التحریر داغ است. کودکانی که شوق خرید این روزها را با هیچ چیز دنیا عوض نمی‌کنند و پدر و مادرهایی که برای خوشحالی فرزندانشان از هیچ‌چیز کم نمی‌گذارند.
اما برای حفظ سلامت و بهداشت فرزندانتان لازم است همین خرید ساده را جدی بگیرید و از بهداشتی و استاندارد بودن لوازم‌التحریر مصرفی آنها اطمینان پیدا کنید.

بهداشت لوازم‌التحریر را فراموش نکنید
یکی از مواردی که معمولاً والدین به آن توجه زیادی ندارند یا اینکه به‌طورکلی آن را در زمان خرید لوازم‌التحریر به دست فراموشی می‌سپارند، بهداشت و سلامت محصولات است. موضوعی که به عقیده پزشکان باید بیشترین انرژی را برای انتخاب بهترین لوازم صرف کرد تا سلامت فرزندانمان با استفاده از لوازم بی‌کیفیت و غیربهداشتی چه از نظر روحی و چه جسمی به خطر نیفتد.
در این خصوص محمد جعفری متخصص پوست به خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: به‌طورکلی نوشت‌افزار و وسایل مصرفی دانش آموزان در مدرسه باید استانداردهای بهداشتی را داشته باشند و کوتاهی در این موارد ممکن است باعث آسیب‌هایی به‌سلامت فرزندانمان شود.
وی افزود: مداد و خودکار، یکی از لوازمی است که ساعت‌های طولانی در دستان دانش آموزان قرار دارد. مثلاً بدنه خودکار و مداد و همچنین رنگ به کار رفته در آن اگر از جنس مناسب و بهداشتی تهیه نشده باشد می‌تواند باعث آلرژی‌های پوستی و بیماری شود، حتی جوهر این خودکار نیز باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد که عارضه‌های تنفسی در پی نداشته باشد.

در نظر داشته باشید فارغ از بحث نوشتن، دانش‌آموزان مخصوصاً در پایه ابتدایی و در سال‌های اول تحصیل ممکن است این وسایل را وارد دهان خود کنند که اگر این لوازم از جنس استاندارد تهیه نشده و در تولید آن‌ها از مواد سمی و غیربهداشتی استفاده‌شده باشد ممکن است باعث مسمومیت و بیماری در دانش‌آموزان شود.
جعفری افزود: علاوه بر این پاک‌کن‌ها و ماژیک‌ها و مخصوصاً مدادهای رنگی و شمعی اگر حاوی مواد غیربهداشتی باشند، حتماً باعث آلرژی در کودکان خواهند شد. برای انتخاب خودکار نیز به آنهایی که معطر هستند هرگز توجه نکنید چون گاهی اوقات مواد استفاده‌شده در جوهرشان باعث ایجاد آلرژی می‌شود.
وی ادامه داد: همه‌ساله مواردی از این‌دست به مطب ما مراجعه می‌کنند که براثر پس دادن رنگ خودکار یا ماژیک یا در اثر استفاده از مدادهای شمعی غیر استاندارد، کودک دچار حساسیت و خارش و قرمزی در پوست خود شده است که لازم است خانواده در صورت مشاهده مواردی به این شکل حتماً با پزشک متخصص مشورت و او را از وضعیت کودکشان با خبر سازند.

خرید فقط از مراکز معتبر
اما کارشناسان برای جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان و برای جلوگیری از تهدید سلامت دانش‌آموزان، خرید از مراکز معتبر و قانونی که تحت نظر اتحادیه و شورای صنفی فعالیت می‌کنند را پیشنهاد می‌کنند. همچنین تأکید دارند که در هنگام خرید لوازم‌التحریر از استاندارد بودن محصول اطمینان پیدا و از خرید لوازم ارزان ولی بی‌کیفیت و غیربهداشتی خودداری کنید.

مهرداد عالی پور رئیس کمیسیون نوشت‌افزار مجمع واردات گفت: نوشت‌افزار شامل طیف وسیعی از کالاها نظیر اقلام هنری، مهندسی و نقشه‌برداری است و نباید آن را محصور در کالاهای مورد تقاضای محصلان دانست اما موضوع تضمین سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان موضوع ویژه‌ای است که معمولاً در همه جای دنیا، سازمان‌های نظارت‌کننده بر تولید و واردات این اقلام نسبت به آن حساسیت زیادی دارند.
به گفته وی، در کشور ما واردکنندگان شناسنامه‌دار که از مجاری قانونی اقدام به تأمین نوشت‌افزار کرده و این استانداردها را رعایت می‌کنند اما مسئله اصلی این است که واردات غیررسمی و قاچاق، به دلیل اینکه سود خود را بر سلامت کودکان ترجیح می‌دهد، به دنبال رعایت چنین ضوابط نیست.

عالی پور ادامه داد: همه می‌دانیم که لوازم‌التحریر برای کودکان به‌خصوص برای دانش‌آموزان سال اولی تبدیل به بخشی از زندگی آنها می‌شود و ساعت‌های زیادی را با آن سر و کار خواهند داشت. به همین لحاظ حائز اهمیت است که ترکیبات شیمیایی، رنگ‌های مصنوعی، آلیاژهای مختلف و مواد لاستیکی استفاده‌شده در لوازم‌التحریر از استانداردهایی که مراکز پزشکی معتبر تأیید کرده‌اند، تبعیت کند. و از همین روی است که تولیدکنندگان شناسنامه‌دار باید طیفی از ضوابط را برای دریافت مجوزهای اولیه رعایت کنند.

به اعتقاد عالی پور، متأسفانه مردم به هنگام خرید نوشت‌افزار توجه چندانی به این موضوعات ندارند و باید در این خصوص فرهنگ‌سازی گسترده‌ای صورت بگیرد.
وی افزود: تماس مداوم و طولانی‌مدت کــودکان بــا وســایل و لوازم‌التحریری نظیر مداد، پاک‌کن، خط کش، پرگار، مداد شمعی، مداد رنگی و مدادتراش که ممکن است حاوی مواد نیکل یا آلیاژ باشند، می‌تواند منجر به حساسیت پوستی دست کودکان شود و این موضوع را پزشکان بارها و بارها تذکر داده‌اند و واردکنندگان شناسنامه‌دار نیز در این خصوص قبول مسئولیت کرده‌اند.

عالی پور تأکید کرد: تجربه نشان داده واردکنندگان شناسنامه‌دار، به دنبال سودهای یک‌شبه و موسمی نیستند و به همین منظور دولت باید راه را بر کالاهایی که از سوی سوداگران موسمی که به‌صورت قاچاق و بدون نظارت و به‌طور فله‌ای وارد کشور می‌کنند، سد کند.
وی اضافه کرد: مردم باید بدانند که تهیه نوشت‌افزار برای کودکان موضوع ساده‌ای و دم‌دستی‌ نیست. در دهان فرو بردن مدادی که جنس روکش آن برای دانش‌آموز می‌تواند مخاطره آفرین باشد، موضوع کوچکی نیست و برای تأمین سلامت کودکان خود، باید خریدهای خود را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که حداقل در واحدهای صنفی معتبر انجام بدهند، تا بتوانند در صورت بروز مشکل، از حقوق خود دفاع کنند.
عالی پور در پایان تصریح کرد: مردم باید سن و سال کودک را در انتخاب لوازم‌التحریر در نظر بگیرند. کوله‌پشتی، کیف، مداد و… برای هر سن و سالی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد.

فارس

دکتر سلام

http://www.gompegola.com/

نوع مطلب : روانشناسی کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : لوازم‌التحریر استاندارد، بهداشت لوازم‌التحریر، تهدید سلامت دانش‌آموزان، انتخاب لوازم‌التحریر، لوازم‌التحریر استاندارد انتخاب لوازم‌التحریر،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 3 بهمن 1398 09:22 ب.ظ
Thank you for sharing with us, I always discover something new from your posts.
چهارشنبه 2 بهمن 1398 03:51 ب.ظ
Awesome write-up. I am a normal visitor of your website and appreciate you taking the time to maintain the excellent site. I’ll be a frequent visitor for a long time.
چهارشنبه 25 دی 1398 12:45 ب.ظ
Hiya, I’m really glad I’ve found this information. Nowadays bloggers publish just about gossip and net stuff and this is actually irritating. A good website with exciting content, this is what I need. Thank you for making this website, and I’ll be visiting again. Do you do newsletters by email?
چهارشنبه 18 دی 1398 10:35 ق.ظ
Very good post! We are linking to this great post on our website. Keep up the great writing.
یکشنبه 15 دی 1398 03:47 ب.ظ
It's very simple to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this site.
شنبه 7 دی 1398 04:17 ب.ظ
Good article. I am dealing with a few of these issues as well..
سه شنبه 3 دی 1398 09:53 ق.ظ
My relatives every time say that I am killing my time here at net, except I know I am getting knowledge all the time by reading thes pleasant posts.
سه شنبه 19 آذر 1398 10:15 ق.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com>k g f ringtone download hindi mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com>f d m r ringtone download mp3</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://ariaamarketing.ir/post/8200/">freeВ download ringtone mp3</a>
<a href="http://mohebban-ali1378.ir/post/67/">download ringtone mp3В free</a>
a276df3
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:14 ب.ظ

Hi, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
پنجشنبه 2 شهریور 1396 09:39 ق.ظ
Thanks for the auspicious writeup. It in fact was once a leisure account it.

Glance complex to more introduced agreeable from you! However,
how could we keep up a correspondence?
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:53 ب.ظ
For most up-to-date information you have to pay a
visit internet and on internet I found this site as a best website for latest updates.
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:55 ب.ظ
I am sure this paragraph has touched all the internet users, its really really pleasant article on building up new web site.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 01:57 ق.ظ
This piece of writing is genuinely a good one it assists new web visitors, who are wishing in favor of blogging.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو